Gruzja Incentive
15 czerwca 2016
Oman – Kwiat Pustyni 25.10 – 03.11.2018
28 marca 2017
Pokaż wszystkie

Charakterystyka imprezy:

Spełnij swoje wielkie marzenia w Kirgistanie – kraju tak wielu gór, że zdobył sobie przydomek azjatyckiej Szwajcarii.
Znajdziesz tam zapierające dech w piersiach widoki na ośnieżone szczyty, jedne z największych jezior świata, wspaniałe przełęcze i wąwozy, a także doliny pełne kwiatów. Spróbuj w tym niezwykłym miejscu jazdy samochodem terenowym, jak i jazdy konnej. Zobacz polowanie z orłami, przenocuj w jurcie, zapoznaj się z koczownikami. Popijając z nimi kumys odpocznij jak nigdzie od wielkich miast.

Szczegółowy plan wyprawy:

Plan wyprawy nie obejmuje dojazdu i powrotu z Kirgistanu!

Dzień 1:
Bishkek – Toktogul, 350 km, 100% asfaltu.
Nasz przewodnik spotka się z wami na lotnisku. Pojedziecie do Biszkeku na wczesny check-in w hotelu 3-gwiazdkowym oraz na krótki odpoczynek. Potem self-drive poza Biszkek. Dzisiaj nasza podróż wiedzie do jeziora Toktogul. Droga przebiega przez południową część Kirgistanu. Podczas podróży bądźcie przygotowani na wspaniałe widoki imponujących gór i wąwozów. Zobaczymy panoramę przełęczy Tue Ashuu, która ma ponad 3 000 m. Ta droga jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w Kirgistanie. Będziecie mieli wiele możliwości postojów na zrobienie zdjęć, aby zapamiętać ten dzień. Noc spędzicie w pokojach gościnnych. Kirgiska rodzina przygotuje dla was tradycyjną kolację.

Dzień 2:
Toktogul – Sary Chelek – Jalal Abad, 470 km, 90% asfaltu, 10% drogi gruntowej.
Jazdę rozpoczynamy wcześnie rano. Jedziemy do Jalal Abad wzdłuż niesamowitego jeziora Sary Chelek. Jezioro to znajduje się w centrum Parku Narodowego u podnóża gór Chatkal, na wysokości 1 873 m npm. Jezioro ma 234 m głębokości, 2280 m szerokości i 7500 m długości. Pojawiło się w wyniku silnego trzęsienia ziemi. Jego słodka woda jest tak przejrzysta, że ​​na dnie jeziora widać wielobarwne kamienie. Wieczorem przyjazd do Jalal Abad. Noc w pensjonacie.

Dzień 3:
Jalal Abad – Kazarman, 240 km, 40% asfalt, 60% drogi gruntowej.
Dzisiaj jedziemy do wioski Kazarman. Powierzchnia Kirgistanu jest w 93% górzysta. Jest to prawdziwy raj dla ludzi, którzy kochają góry i niezwykłą kulturę. Trasa wiedzie drogami wijącymi się wzdłuż niesamowitych wąwozów. Podczas jazdy zobaczymy kirgiskich nomadów, którzy nadal mieszkają w tym regionie. Noc i kolacja będą w pensjonacie.

Dzień 4:
Kazarman – Son Kul, 180 km, 10% asfaltu, 90% drogi gruntowej.
Po śniadaniu zaczynamy naszą podróż do drugiego co do wielkości jeziora w Kirgistanie – Son Kul Lake. Jezioro to jest otoczone górami i jest najwyższym alpejskim jeziorem w Kirgistanie, położonym na wysokości 3013 metrów nad poziomem morza. Kirgijscy nomadzi zaczęli przyjeżdżać do tego wspaniałego obszaru z rodzinami, by odpocząć. Pasterze z regionu Naryn przybywają do jeziora, aby wykorzystać go jako pastwisko. Po naszym przyjeździe będziesz mógł odkrywać i cieszyć się dziewiczą przyrodą jeziora i jego okolic. Kolacja i nocleg są w nomadycznych składanych mieszkaniach – jurtach. Wykonane są z drewnianego szkieletu pokrytego filcowymi okładzinami.

Dzień 5:
jezioro Son Kul, 145 km, 100% drogi gruntowej.
Dziś niektórzy z was mogą zostać w obozie i odpocząć. Pozostali mogą jechać wzdłuż jeziora i spotkać prawdziwych koczowników. To świetna okazja do zapoznania się z koczowniczymi tradycjami i kulturą. Wszyscy nomadzi są bardzo gościnni. Zawsze będą cię zapraszać do swoich jurt, aby napić się herbaty. Nie są przyzwyczajeni do odwiedzania wielu turystów i zawsze chętnie z tobą rozmawiają. Gościnność jest jednym z głównych praw koczowników. Zwykli mawiać: „Gość jest posłany przez Boga”. Więc nie mogą po prostu pozwolić ci przejść bez odpoczynku. Pojedziemy także zobaczyć niesamowity wodospad. Tradycyjna kolacja będzie serwowana w oryginalnych jurtach. Noc w jurtach.

Dzień 6:
Son Kul – Tash Rabat, 255 km, 20% asfaltu, 80% drogi gruntowej.
Rano będziemy kontynuować naszą offroadową trasę. Pojedziemy do Tash Rabat jedwabnym szlakiem. Tash Rabat znajduje się w samym sercu gór Tian Shan. Tash Rabat został zbudowany z kamiennych bloków wewnątrz góry na wysokości 3200 m nad poziomem morza. W sumie w twierdzy jest 31 pokoi. Ściany mają grubość 1 m. Istnieją również podziemne cele, które dawniej służyły do ​​więzienia złodziei w czasach starożytnych. Po drodze przejedziemy najpiękniejszą przełęczą – Moldo Ashu. Ma ponad 3 000 metrów wysokości. Noc w jurtach w pobliżu Tash Rabat.

Dzień 7:
Tash Rabat – Naryn, 115 km, 100% asfaltu
Rano można iść na spacer lub jeździć konno (20 $ za osobę) do czasu obiadu. To wielka szansa, aby poczuć się jak kirgiski koczownik. Po obiedzie pojedziemy wzdłuż wysokich gór do miasta Naryn. Miasto położone jest w wąwozie. Droga do niego prowadzi przez liczne przełęcze i góry ukazując nam różnorodność kirgiskiego krajobrazu. Noc w pensjonacie.

Dzień 8:
Naryn – Tosor – Tamga, 365 km, 10% asfaltu, 90% drogi gruntowej.
Dziś będzie najbardziej ekscytujący dzień z jazdą przez spektakularną przełęcz Tosor – jej wysokość wynosi 3 950 metrów. Widoki w ciągu tego dnia będą jak w kalejdoskopie zmieniać się między sobą! Po południu piknik. Wieczorem dotrzemy do jeziora Issyk Kul. Jest to drugie co do wielkości jezioro alpejskie na świecie (1608 m nad poziomem morza). Jezioro jest często nazywane „perłą Azji Środkowej” i jest główną atrakcją turystyczną w kraju. Można podejść nad jezioro i zobaczyć wokół niego piękną panoramę gór. Obiad i nocleg w pensjonacie.

Dzień 9:
Tamga – Burana – Biszkek, 320 km, 100% asfaltu.
Rano udajemy się do Biszkeku. Jedziemy wzdłuż południowego brzegu jeziora Issyk Kul. Dziś odwiedzimy Burana Tower. Jest to minaret z XI wieku. Burana Tower był używany jako znak dla podróżujących jedwabnym szlakiem. Oznaczał miasto, w którym można odpocząć. W pobliżu zobaczymy skansen Balbans (kamiennych wojowników). Wieczorem spacer po stolicy. Kolacja w restauracji. Noc w hotelu.

Dzień 10:
Bishkek – Lotnisko
Rano transfer na lotnisko.

* W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, spowodowane, np.: zmianami rozkładu jazdy komunikacji lokalnej i innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna, itp.).

UWAGA: Ze względu na niedostępność zwiedzanych rejonów, które są rzadko odwiedzane przez turystów, a co za tym idzie dysponują mniejszą infrastrukturą turystyczną, noclegi w schroniskach w wieloosobowych salach nie są rzadkością.

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Termin wyjazdu: 16- 26 sierpnia 2018
Kod wyprawy: KIR-JS0818

Nie odpowiada Ci termin wyjazdu?

Zapisz się do naszego newslettera. Będziemy Cie informować o kolejnych terminach.

Przeważnie drogi szutrowe, grunowe. Pare stromych podjazdów trudnych tylko w czasie złej pogody.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Wymagania:

 • Ciepły śpiwór
 • Ubranie na ciepłe i chłodniejsze dni, buty górskie za kostkę, nakrycie głowy, kurtka

Przydatne informacje:

 • Stolica Kirgistanu: Biszkek
 • Pozostałe główne miasta: Osz, Dżalalabad
 • Jężyk urzędowy: kirgiski, rosyjski
 • Waluta: 20 som (KGS) = 1.08 zł (PLN)
 • Potrzebne dokumenty: Paszport ważny min. 6 miesięcy
 • Jedzenie: po przylocie zaopatrujemy się w potrzebne rzeczy na czas podróży (w miarę możliwości jemy w restauracjach i hotelach)
 • Noclegi: przeważnie na dziko w malowniczych miejscach, rzadziej w hotelach
 • Trasa: dziennie będziemy pokonywać ok. 100-300 km
 • Można wypłacać pieniądze z bankomatów
 • Szczepienia nie są wymagane
 • Ceny paliwa: Około 1,8 zł/litr
 • Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w AstanieNadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Rzeczpospolitej w Kazachstanie i Kirgistanie MACIEJ LANG
  ul. Saryarka 15, Centrum Biznesowe „Isker”, 010000 Astana, Kazachstan
  tel. +7 (7172) 94 44 00,
  fax: +7 (7172) 94 44 01
  e-mail: astana.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  strona internetowa: www.astna.msz.gov.pl

Miejsce spotkania:

Kontakt z nami!

Mariusz Pietrzycki
Twórca i właściciel
tel. +48 607 955 607
mariusz@podroze4x4.pl
Michał Warda
Klient indywidualny, biuro
tel. +48 690 955 900
michal@podroze4x4.pl

Koszty uczestnictwa:

2 osoby w samochodzie

1350 $/osoba

3 osoby w samochodzie

1200 $/osoba

4 osoby w samochodzie

1000 $/osoba

Cena obejmuje:

 • wynajem samochodu terenowego
 • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy
 • paliwo na całą trasę
 • transfer z i na lotnisko
 • noclegi (2x hotel, 2x jurta, 4x guesthouse)
 • opieka organizatora
 • pomoc techniczna
 • pamiątkowe gadżety

Cena nie obejmuje:

 • przelotu z Warszawy do Biszkek (ok. 2100-2500 zł/osoba)
 • wyżywienia (ok. 200 $/osoba)
 • biletów wstępu (ok. 10 $/osoba)
 • zajęć fakultatywnych
 • dodatkowych atrakcji

Więcej informacji przekażemy wam po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego