fbpx
Polska – Offroadowy Dzień Kobiet
2023-09-30
Gruzja – Kaukaskie Pejzaże
2024-02-23

Najbliższy termin:
2-16 marca 2024

Drogi szutrowe utwardzone, będziemy jeździć również po wydmach.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Wymagania:

 • Samochód z napędem 4×4 z reduktorem
 • Opony AT/MT
 • Taśma holownicza
 • Radio CB
 • Części zapasowe
 • Sprzęt biwakowy (stolik, krzesełka, kuchenka gazowa, naboje z gazem, garnki do gotowania, talerze, sztućce, kubki, karnister na wodę, itp.)

Przydatne informacje:

 • Ceny paliwa: diesel – waha się w granicach 4-5,50 zł
 • Wyżywienie: ceny jak w Polsce

Miejsce spotkania:

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

  Zobacz inne wyprawy:

  Wyprawa Tunezja 4x4

  Podróże 4x4 na pustyni, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.

  Wyprawa do Tunezji jest dobrym sposobem na rozpoczęcie swojej off-roadowej przygody z Saharą. Podczas tej wyprawy każdy z uczestników będzie miał okazję wypróbować swoich sił podczas pokonywania piaszczystych wydm, wyschniętych jezior oraz różnego rodzaju przeszkód terenowych, spotykanych na Saharze. Większość noclegów zaplanowana jest pod namiotami na dziko, co ma swój niepowtarzalny urok i niezapomniany klimat. Podczas ekspedycji będziemy mogli zobaczyć wioski Beduinów, starożytne miasta, przepiękne oazy na pustyni oraz przeniesiemy się w czasie, zwiedzając scenografię Gwiezdnych Wojen.

  Tunezja położona jest w Afryce Północnej i zajmuje powierzchnię wielkości połowy Polski. Wybrzeże Tunezji na północy i wschodzie opływa Morze Śródziemne. Północ kraju jest górzysta i gęsto zalesiona. Im dalej na południe, ukształtowanie terenu zmienia się w coraz bardziej płaskie i suche, aż do obszaru szotów (słone jeziora, zazwyczaj wyschnięte) wyznaczających początek strefy saharyjskiej.

  Szczegółowy plan wyprawy Tunezja 4x4

  Dzień 1.
  Spotykamy się o 12:00 w porcie w Genui skąd wypłyniemy w rejs do Tunisu.

  Dzień 2.
  W godzinach popołudniowych dopłyniemy do Tunisu, gdzie zameldujemy się w hotelu. Popołudnie oraz wieczór spędzimy, przechadzając się wąskimi uliczkami Tunisu. Historyczne centrum miasta pełne jest tradycyjnych bazarków (suków) i zabytkowych budynków. Kolację zjemy na mieście.

  Dzień 3.
  Tego dnia poruszamy się wschodnią stroną kraju, zwiedzając po drodze amfiteatr El-Djem — największy rzymski pojedynczy zabytek w Afryce. Amfiteatr porównywalny jest do rzymskiego Koloseum. Tego dnia zwiedzimy jeszcze miasto Matmate, które stało się rozpoznawalne po tym, jak jeden z tradycyjnych podziemnych domów został użyty jako miejsce kręcenia filmu „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja” w 1976 roku. Nocleg w hotelu w Matmacie.

  Dzień 4.
  Trasa z dzisiejszego dnia wiedzie przez Chennini, które słynie z charakterystycznych domów troglodyckich. Te wydrążone w miękkiej skale domy są tak zaprojektowane, by umożliwiały schronienie przed surowymi warunkami klimatycznymi. Chennini położone jest wśród malowniczych gór Daharm, przez które przejedziemy widokową trasą. Zahaczymy o kolejne miejsce znane dzięki „Gwiezdnym wojnom”, czyli Ksar Ouled Soltane. Miejscem docelowym jest Ksar Ghilane – przepiękna oaza wśród wydm. Nocleg na kampingu lub w hotelu.

  Dzień 5.
  Rozpoczynamy przygodę z wydmami! Kierujemy się na Grand Erg Oriental, które jest jednym z najbardziej imponujących miejsc w Tunezji. Charakteryzuje się pięknymi wydmami i pustynnymi widokami. To także doskonałe miejsce do obserwowania gwiazd nocą, dzięki brakowi zanieczyszczenia świetlnego w otoczeniu, dlatego tę noc spędzimy na dziko pod namiotami.

  Dzień 6.
  W planach jest przejazd przez wydmy do pustynnego, ukrytego jeziorka Ain Oudette. Z jeziora tryska gorące źródło. Znajduje się przy najdalej wysuniętej w głąb Sahary oazy w Tunezji. Próżno szukać go na mapach. Nocleg na dziko pod namiotami.

  Dzień 7.
  Tego dnia dalej poruszamy się po pustyni, kierując się już na północ, w kierunku Góry Tembaine. W okolicy Góry Tembaine można spotkać tradycyjne społeczności berberyjskie i piękne, zielone oazy. Nocleg na dziko pod namiotami.

  Dzień 8.
  Kierujemy się w stronę miasta Douz. Miasto jest znane jako „brama Sahary” ze względu na swoje położenie na granicy pustyni. W pobliżu Douz znajduje się Wielki Erg Orientalny, gdzie będziemy podziwiać imponujące wydmy i krajobrazy pustynne. Nocleg w hotelu.

  Dzień 9.
  Podczas tego dnia będziemy mieli okazje poszukać róż pustyni i przejechać przez największe słone jezioro w Tunezji, Chott el Jerid. Nocleg spędzimy w hotelu lub na kampingu.

  Dzień 10.
  Dziś zwiedzimy kolejne miejsce związane ze Star Wars. Następnym punktem naszej trasy są oazy Mides i Tamerza, znane z malowniczych krajobrazów. Przejedziemy również drogą Erwina Rommla, która wybudowana została na jego polecenie podczas II wojny światowej. Nocleg na dziko pod namiotami.

  Dzień 11.
  Przejedziemy z Gafsy w kierunku Sousse, po drodze zatrzymując się w Kairouan, jednym z najważniejszych miast w Tunezji oraz centrów kulturalnych i religijnych w regionie Maghrebu. Noc spędzimy w resorcie przy plaży.

  Dzień 12.
  W planie mamy przejazd w kierunku Tunisu, który zwiedzimy z polskojęzycznym przewodnikiem. Zwiedzimy Medinę w Tunisie, przejdziemy przez Bab el Bahr, czyli Wielką Bramę Morza, któa stanowi wejście do starego miasta. Nocleg w hotelu.

  Dzień 13.
  W planie jest zwiedzanie Kartaginy, która jest jednym z najważniejszych historycznych miejsc w Tunezji. Kartagina była starożytnym fenickim miastem, które stało się jednym z najpotężniejszych imperiów w basenie Morza Śródziemnego. Zobaczymy także Sidi-Bou Said, czyli miasto znane z są białych domów z niebieskimi drzwiami, oknami i balustradami. Z przylądka o nazwie Cap Carthage, można podziwiać piękne widoki na wybrzeże. Tego dnia meldujemy się na promie, gdzie spędzamy noc.

  Dzień 14.
  Wypływamy promem z Tunisu o 2:10. Noc spędzamy na promie.

  Dzień 15.
  Dopływamy rano do Genui i obieramy kierunek na dom.

  Zaznaczamy że podczas wyprawy do wykorzystania mamy „wolne chwile” które w zależności od przebiegu wyprawy wykorzystamy na odpoczynek lub na zwiedzanie dodatkowych miejsc. Podana trasa może być modyfikowana na miejscu ze względu na warunki pogodowe, terenowe, polityczne itp.

  Koszty uczestnictwa

  Udział w wyprawie własnym samochodem terenowym

  1250 euro/samochód

  • I rata 250 euro, przy zapisie
  • II rata 1000 euro, na 30 dni przed imprezą

  Cena obejmuje:

  • lokalnego przewodnika podczas jazdy po pustyni
  • lokalnego, polskojęzycznego przewodnika na czas zwiedzania Tunisu i Cartaginy
  • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy
  • pamiątkową koszulkę

  Cena nie obejmuje:

  • prom – ok. 1100-1500 euro w zależności od wysokości auta i rodzaju wybranej kajuty
  • paliwo – ok. 1100 euro
  • autostrady – 200 euro
  • hotele – 300-500 euro/osoba

  Zgłoszenia na wyprawę

  Aby zapisać się na wyprawę, należy wybrać jeden z poniższych terminów a następnie wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić opłatę rezerwacyjną (I rata) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. Na 30 dni przed imprezą prosimy o wpłatę II raty.