fbpx
Czarnogóra – Bałkańska przygoda
2023-02-13
Uganda – Perła Afryki
2023-04-07

Najbliższy termin:
27 kwietnia – 5 maja 2024

Drogi szutrowe utwardzone, będziemy jeździć również po wydmach.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Wymagania:

 • Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie.
 • Bagaż główny należy najlepiej zapakować w walizkę lub miękką torbę podróżną.

Przydatne informacje:

 • Stolica Maroka: Rabat.
 • Pozostałe główne miasta: Agadir, Asafi, Casablanca, Meknes, Fez, Marrakesz.
 • Język urzędowy: arabski, używane są również: berberyjski i francuski, w miejscowościach turystycznych także angielski i hiszpański.
 • Waluta: 1 dirham marokański = 0,37 zł. W prywatnych sklepach można płacić euro i dolarami.
 • Potrzebne dokumenty: Paszport ważny min. 6 miesięcy.
 • Ceny paliwa: Około 1 euro/litr.
 • Wiza: Do 90 dni nie są potrzebne. Nie można wywozić za granicę waluty marokańskiej.
 • Obowiązuje zakaz wstępu do meczetów dla innowierców. Nie wolno też wchodzić na muzułmańskie cmentarze.
 • W ramadanie lepiej powstrzymać się od jedzenia, picia i palenia w miejscach publicznych (od wschodu do zachodu słońca).
 • Korzystanie z telefonu komórkowego to wydatek rzędu 15-17 zł/min. Korzystnie jest kupić marokańską kartę telefoniczną (potrzebny paszport).
 • Zakaz wwożenia dronów do kraju.
 • Zalecane szczepienie przeciw żółtaczkom typu A i B, durowi brzusznemu, tężcowi i błonicy.
 • Ambasada RP w Rabacie
  23, rue Oqbah, B.P. 425 Rabat, Maroc.
  GPS: 34.009287, -6.844029

Miejsce wylotu z Polski:

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

  Zobacz inne wyprawy:

  Wyprawa Maroko 4x4

  Podróże 4x4 na pustyni, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.

  Ze wszystkich wypraw które organizujemy, choć każda jest inna, o każdej można by dużo pisać, to jednak do Maroko 4×4 najchętniej wracamy. Tak naprawdę od podróży 4×4  Maroko zaczęła się nasza przygoda z podróżowaniem, ten kraj zaszczepił w nas chęć zabierania ludzi w tak wspaniałe miejsca o których wielu nie ma pojęcia spędzając czas w przy hotelowych basenach.

  Myśląc o Maroku od razu nasuwają się wspomnienia: kolory, przyprawy, pomarańcze, oliwki, Berberzy, wydmy, palmy, pustynia, Dakar, można by wymieniać…. ale po co! Tam trzeba pojechać i uwierzyć nam na słowo że w Maroku nikt nie będzie się nudził.

  Jadąc do Maroka warto wiedzieć że kuchnia marokańska jest jedną z najciekawszych wśród arabskich. Podczas ramadanu spożywana jest harira – zupa ze świeżej kolendry, soczewicy, fasoli i jagnięciny. Tażin to mięso głównie baranina z cebulą i innymi warzywami oraz różnymi dodatkami jak zioła i przyprawy podawane w specjalnym glinianym naczyniu. Równie popularnym nie tylko w Maroku jest kuskus, tradycyjna potrawa piątkowa. Na deser podawane są ghoriba, czyli ciastka z migdałami lub sezamem. Do popicia Marokańczycy przyrządzają mieszankę herbaty zielonej z miętą i cukrem; znana jest w Polsce pod nazwą Marokańska, lub Tuareg.

  Gdy będziemy w Marrakeszu, odwiedzimy obowiązkowo wieczorny targ, przepełniony zapachami ziół i mięty, stoiskami z dywanami, kolorowymi chustami, starociami, nieodzowną częścią bazaru jest targowanie się ze sprzedawcą co jest fajnym przeżyciem gdy cena dobija ostatecznej wersji. Tam też właśnie kucharze rozkładają swe stoiska i gotują niesamowite rzeczy na oczach wszystkich, można skosztować np. oczu czy języka owcy.

  Szczegółowy plan wyprawy Maroko 4x4

  Dzień 1.
  Przelot Kraków – Marrakesz
  Przylot do Marrakeszu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, wyjście na plac Jemal el Fna, najbardziej znane miejsce w Marrakeszu. Nocleg w hotelu.

  Dzień 2.
  Marrakesz – Ouarzazate – Zagora (360 km)
  Wsiadamy w samochody terenowe i ruszamy w kierunku Ouarzazate. Po drodze oglądniemy zespół forteczny Kasbah Ait Ben Haddou, wpisany w 1987 r. na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowa urokliwość tego miejsca spowodowała, iż zagrało ono w wielu produkcjach filmowych m. in. w Klejnocie Nilu, Gladiatorze czy w serii Gry o Tron jako miasto Yunkai. Następnym przystankiem będzie Atlas Studio w Ourzazate. Oglądniemy tutaj scenografie do wielkich hitów kinowych z minionych lat. Nocleg w hotelu.

  Dzień 3.
  Zagora – Merzouga (280 km)
  Najdłuższy i jeden z cięższych odcinków na całej trasie. Tego dnia zasmakujemy czym jest pustynia i jazda po niej. Poczujemy wszędobylski pył fesz feszu. Piach będzie zgrzytał nam między zębami. W nagrodę jednak dotrzemy na piękne wydmy w okolicy Merzougi. Tu zostaniemy na dwa noclegi. Nocleg: Kasbah Le Tuareg **** – basen, restauracja.

  Dzień 4.
  Merzouga
  Dzień ten możemy spożytkować na różne sposoby. Zmęczeni jazdą poprzedniego dnia mogą zostać w hotelu wylegując się przy basenie. Możliwe jest objechanie obszaru wydm dookoła. Możemy również wynająć Quady i zażyć niezapomnianej jazda na czterokołowcach po wydmach. Kolejną opcją jest spokojny przemarsz na wielbłądach po pustyni i jeszcze może snowboard po wydmach . Nocleg: Kasbah Le Tuareg **** – basen, restauracja.

  Dzień 5.
  Merzouga – Tinghir (200 km)
  Po piaskowym rollercoasterze wjedziemy w góry Atlasu Wysokiego. Nim to jednak zrobimy, zatrzymamy się na zakupy pamiątek u lokalnych sprzedawców. Po krótkiej przerwie wyruszymy na samochodową górską wspinaczkę. Tego dnia nasze auta wdrapują się na przełęcze przekraczające wysokość 2600 m n.p.m. by po chwili znów zjechać w głębokie kaniony wyschniętych rzek. Zobaczymy biedne marokańskie domostwa wlepione w skały Atlasu i niesamowitych ludzi żyjących na tych nieurodzajnych ziemiach. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

  Dzień 6.
  Tinghir – Wodospady Ouzoud (290 km)
  Tego dnia przejedziemy między 300-metrowej wysokości ścianami wąwozu Todra. Płynie nim rzeka o tej samej nazwie. Ciekawostką jest to, iż rzeka ta nigdy nie wysycha, czego nie można powiedzieć o innych marokańskich rzekach. Końcowym punktem szóstego dnia będzie nocleg tuż przy malowniczym wodospadzie w Ouzoud. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

  Dzień 7.
  Wodospady Ouzoud – Marrakesz (160 km)
  W ostatnim dniu marokańskiej przygody czeka nas krótki 160-kilometrowy powrót do Marrakeszu. Tu zakwaterujemy się w hoteliku w pobliżu Dżemaa el-Fna, czyli najważniejszego placu w mieście. To wyjątkowe miejsce gdzie co wieczór odbywa się wielki targ ze straganami restauracyjnymi. Wokół nich gromadzą się kuglarze, berberyjscy opowiadacze legend, bębniarze, muzycy, zaklinacze węży czy samozwańczy uzdrawiacze. Odwiedzimy również targ Suk al-Chamis, gdzie wszyscy będą mogli zakupić piękne ręczne wyroby berberyjskich i arabskich rzemieślników. Nocleg: hotel.

  Dzień 8.
  Zwiedzanie Marrakeszu – wylot do Polski
  Powrót samolotem do kraju.

  Zaznaczamy że podczas wyprawy do wykorzystania mamy „wolne chwile”, które w zależności od przebiegu wyprawy wykorzystamy na odpoczynek lub na zwiedzanie dodatkowych miejsc. Podana trasa może być modyfikowana na miejscu ze względu na warunki pogodowe, terenowe, polityczne itp.

   

  Koszty uczestnictwa

  2 osoby w samochodzie

  4000 zł + 425 €/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata 3000 zł, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 425 euro, gotówką w dniu rozpoczęcia

  3 osoby w samochodzie

  4000 zł + 325 €/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata, 3000 zł, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 325 euro, gotówką w dniu rozpoczęcia

  4 osoby w samochodzie

  4000 zł + 260 €/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata 3000 zł, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 260 euro, gotówką w dniu rozpoczęcia

  Cena obejmuje:

  • wynajem Toyota Land Cruiser 150 na 7 dni
  • 7 noclegów w hotelach 3,4 gwiazdkowych, 7 śniadań, 5 obiadokolacji
  • ubezpieczenie w UNIQUA na 100 000 euro
  • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy przez doświadczonego polskiego pilota
  • pamiątkowe gadżety

  Cena nie obejmuje:

  • przelot z Warszawy do Marrakeszu, około 2000 zł
  • wyżywienie nie objęte w programie
  • bilety wstępu
  • napiwki
  • paliwo do samochodu około 300 euro / auto

  Zgłoszenia na wyprawę

  Aby zapisać się na wyprawę, należy wybrać jeden z poniższych terminów a następnie wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić opłatę rezerwacyjną (I rata) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. Na 30 dni przed imprezą prosimy o wpłatę II raty.