fbpx
Kirgistan – Jedwabny Szlak
2016-12-14
Polska – Beskidzka jesień
2020-04-27

Termin wyjazdu:
czekaj na informację

Jeśli mamy Cię poinformować o ogłoszeniu terminu i przyjmowaniu zgłoszeń, podaj adres e-mail, w każdym momencie Możesz zrezygnować z powiadomień.

Drogi szutrowe utwardzone, asfalt.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Ważne informacje:

 • Paszport uczestnika musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu.
 • Wszelkich informacji o zalecanych szczepieniach, w tym zabezpieczenia przeciwmalarycznego udzielają Wojewódzkie Stacje Sanitarno Epidemiologiczne.
 • Wyprawa jest przeznaczona dla zaprawionych podróżników, którym nie straszne są niewygody, kurz i upał.
 • Rezerwacje hotelowe oraz ostateczna wycena zostaną potwierdzone w momencie złożenia zamówienia.
 • Kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów w czasie podróży może ulec zmianie.
 • Prosimy o minimalny bagaż. Wygodniej będzie nam zapakować dwie mniejsze torby, niż jedna ogromną ciężką walizkę. Torby podróżne najlepiej aby były stare, takie już na dobicie, bowiem jest duże prawdopodobieństwo, że się okurzą i podniszczą.

Nie zabierajcie:

 • Poduszek, śpiworów, ręczników, niepotrzebnych rzeczy, które będę jedynie obciążały samochód,
 • Przejściówek elektrycznych bo i tak nie pasują.
 • Dużych, ciężkich walizek, które mogą się nie zmieścić do części bagażowej Land Rovera.

Zabierzcie ze sobą:

 • Koszulki letnie, sandały.
 • Ciepły polar, dresy lub pidżamkę do spania.
 • Krem przeciwsłoneczny, okulary słoneczne, kapelusz,
 • Lornetkę, czołówki.
 • Pamiątki dla dzieci przy drodze.

Miejsce wylotu z Polski

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

  Zobacz inne wyprawy:

  Wyprawa Afryka Botswana safari 4x4

  Przygody 4x4 na wyprawie do Afryki, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.

  Przygotowaliśmy dla Ciebie piętnastodniowy wyjazd safari po Botswańskich drogach i bezdrożach. Areną naszej przygody będą jedne z największych Parków Narodowych oraz rezerwatów Afryki. Zwiedzimy:

  • rezerwat Waterberg
  • sanktuarium nosorożców
  • pustynia Kalahari
  • Park Narodowy Chobe
  • rezerwat Moremi
  • delta rzeki Okawango

  Trasa zaplanowana jest tak, by dostarczyć Wam jak największych emocji. Poprowadzimy grupę w miejsca, gdzie nie docierają zwykłe wycieczki. Zobaczycie na własne oczy to, co do tej pory oglądaliście tylko na kanałach podróżniczych w telewizji. Jest to wyjazd nastawiony na odwiedzanie miejsc niedostępnych podczas wyjazdu ze zwykłym biurem podróży. Przewidujemy noclegi w lodgach jak i na dziko.

  Wyprawa Botswana offroad to świetny pomysł na niezapomniany urlop w nieszablonowej formie.

  Szczegółowy plan wyprawy Botswana 4x4

  Dzień 1.
  Trasa: Johannesburg – rezerwat Waterberg Wilderness (450km)
  Pasmo górskie Waterberg znajduje się w prowincji Limpopo w Afryce Południowej i jest jednym z bardziej dziewiczych, malowniczych i bogatych w dziką przyrodę obszarów w Republice Południowej Afryki. Położony po wschodniej stronie pasma rezerwat Waterberg Wilderness jest tylko 2,5 godziny drogi od Johannesburga. Dodatkowo leży na trasie do Botswany. Atrakcją tego dnia będą imponujące wąwozy z naturalnymi strumieniami i basenami. Zakwaterowanie – luksusowe namioty.

  Dzień 2.
  Trasa: Rezerwat Wilderberg Waterberg – Sanktuarium Nosorożców w Serowe (400km)
  Jedziemy do „Sanktuarium Nosorożców”. Kharma Rhino Sanctuary Trust to wspólnotowy projekt ochrony przyrody, założony w 1992 roku, aby pomóc w ratowaniu zagrożonych wyginięciem nosorożców. Ma za zadanie przywrócić florę i faunę Botswany do poprzedniego stanu a także zapewnić korzyści ekonomiczne lokalnej społeczności poprzez turystykę i zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych. Zakwaterowanie: camping lub domki

  Dzień 3 i 4.
  Trasa: Centralny Rezerwat Dzikich Zwierząt Kalahari: Dolina Letihua (450 km)
  Rezerwat Kalahari jest drugim co do wielkości rezerwatem zwierzyny łownej na świecie. Jest większy niż Dania czy Szwajcaria. Zajmuje łącznie 52 800 km kw. i znajduje się w samym centrum Botswany. Rezerwat ten charakteryzuje się panwiami solnymi i prastarymi korytami rzek. Spotkać tu można piaszczyste wydmy, liczne gatunki drzew i krzewów, po płaskie zarośla w centralnej części rezerwatu. Kalahari to także jedno z największych „basenów” piasku na świecie. Rozciągający się na długości 2500 km od północnej części RPA, poprzez Namibię i Angolę kończąc się w Kongo. Mimo że nie ma na jej terenie stałych wód powierzchniowych to w przeciwieństwie do większości pustyń, Kalahari jest dobrze porośnięta szeroką gamą roślin. Zakwaterowanie: Kemping na dziko.

  Dzień 5.
  Trasa: Równina Nxai – Nxai South Camp (250 km)
  Wciąż poruszać będziemy się po terenach Kalahari. W porze deszczowej cała pustynia ożywa wabiąc liczną zwierzynę przez pożywne trawy.
  W sezonie natomiast liczne stada zwierząt przyciąga jedyne źródło wody. W parkach, po których będziemy się poruszać (PN Makgadikgadi i Nxai) występuje jedna z największych migracji zebr z PN Chobe w kierunku Centralnego Kalahari. Nocleg na campingu.

  Dzień 6.
  Trasa: Delta Maun Okavango
  Ten dzień zakończymy na campie położonym 12 kilometrów na północ od Maun, na drodze w kierunku rezerwatu zwierząt Moremi, położonego nad brzegiem rzeki Thamalakane. Rzeka ta to najbardziej wysunięty na południe dopływ delty Okawango.

  Dzień 7 i 8.
  Trasa: Rezerwat Moremi Game (250 km)
  Delta Okavango to jeden z największych na świecie systemów wód śródlądowych. Jej górny bieg zaczyna się w zachodnich wyżynach Angoli porzez Namibię aż do Botswany. Miliony lat temu rzeka Okavango wpływała do dużego śródlądowego jeziora zwanego Jeziorem Makgadikgadi (obecnie równina Makgadikgadi). Kemping w którym śpimy znajduje się po zachodniej stronie rezerwatu zwierzyny łownej Moremi, wzdłuż odpływu rzeki Moanachira. Miejsce to oferuje znacznie więcej dzikiej przyrody niż większość południowoafrykańskich kempingów.

  Dzień 9.
  Trasa: Rezerwat zwierząt Moremi: Obóz społeczności Khwai (100 km)
  Moremi, był zamieszkiwany przez Buszmanów już 10 000 lat temu. Jako rezerwat został zainicjowany przez plemię Batswana i obejmuje około 4871 km kw. Jest najczęściej opisywany jako jeden z najpiękniejszych rezerwatów dzikiej przyrody w Afryce. Łączy on lasy mopane i akacjowe, tereny zalewowe i laguny. Ogromna różnorodność życia roślinnego i zwierzęcego sprawia, że rezerwat Moremi jest tak dobrze znany.

  Dzień 10.
  Trasa: Park Narodowy Chobe (190 km)
  Tego dnia wjedziemy do Parku Narodowego Chobe, jest to drugi co do wielkości park w Botswanie. Obejmuje on 10 566 km kw powierzchni. Poruszać będziemy się wzdłuż kanału Savute do którego powróciła woda po 25 latach jej braku. Dzięki obfitości w wodę będziemy mogli podziwiać wiele zwierząt schodzących do pobliskich wodopojów. Nocleg na campingu.

  Dzień 11-12.
  Trasa: Park Narodowy Chobe (200km)
  Nadal będziemy przemieszczać się po terenach Parku Narodowego Chobe. Nocleg na campingu.

  Dzień 13.
  Trasa: Kemping Nata Lodge (380 km)
  Jedziemy do oazy położonej wśród palm Mokolwane Obszar ten obejmuje wiele solnisk i rozległe równiny trawiaste usiane wyspami palmowymi. Generalnie to pozostałości po morzu Magdakidi, które obejmują największą powierzchnię panwi solnych na świecie. Obszar ten zajmuje łącznie około 37 000 km kw. Zobaczycie ostatnie ślady największego morza śródlądowego Afryki. Oczom naszym ukaże się także delta rzeki Nata, która stanowi teren lęgowy dla wielu ptaków wodnych, w tym tysięcy pelikanów i flamingów, które zmieniają linię brzegową w różową mgiełkę wtapiającą się w zachodnie niebo.

  Dzień 14.
  Trasa: Rezerwat zwierzyny Tuli. (300 km)
  Rezerwat zwierzyny łownej Północne Tuli znajduje się w najbardziej wysuniętym na wschód zakątku Botswany, w pobliżu miejsca światowego dziedzictwa Unesco Mapungubwe. To wyjątkowy, ponadczasowy zakątek Afryki, w którym natura i kultura łączą się w spektakularną, zapierającą dech w piersiach przygodę. Sąsiedztwo rzeki Limpopo powoduje iż wędruje tutaj największa populacja słoni w Afryce. Zobaczyć tu można również lamparty, gepardy, dzikie psy i lwy polujące na zwierzynę. Miejsce to jest również znane z mnogości gatunków ptaków (ponad 350).

  Dzień 15.
  Trasa: Tuli – Johanesburg (550 km)

  Zaznaczamy, że podana trasa może być modyfikowana na miejscu.

  Koszty uczestnictwa

  2 osoby w samochodzie

  (info niebawem)/osoba


  3 osoby w samochodzie

  (info niebawem)/osoba

  4 osoby w samochodzie

  (info niebawem)/osoba

  Cena obejmuje:

  • wynajem auta na 15 dni
  • noclegi na campingach i lodgach
  • wstępy do parków
  • ubezpieczenie KL i NWW (200 000 euro)
  • pamiątkowa koszulka
  • poprowadzenie i przygotowanie wyprawy

  Cena nie obejmuje:

  • przelotu Warszawa – JOH – Warszawa (ok. 2500-3000 zł)
  • paliwo (350 USD/auto)
  • wyżywienie 150 euro/osoba

  Zgłoszenia na wyprawę

  Aby zapisać się na wyprawę, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić opłatę rezerwacyjną (I rata) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. Na 30 dni przed imprezą prosimy o wpłatę II raty.

  Dodatkowych uczestników (jeśli jedziesz w więcej osób) możesz zgłosić w dolnej części formularza (pola nieobowiązkowe).

  Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane. Po wypełnieniu formularza otrzymasz automatyczną odpowiedź na adres mail podany w zgłoszeniu.

  Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny po ogłoszeniu terminu wyprawy

  Po wysłaniu zgłoszenia, prosimy o wpłatę na konto:

  mBank 70 1140 2004 0000 3402 3164 9457
  Akteon Mariusz Pietrzycki

  W tytule przelewu prosimy napisać: BOW-DO1122, [TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]