Albania – Bałkańska Przygoda 9-15.07.2022
9 lipca 2015
Pokaż wszystkie

Dość powszechne jest hasło promujące Namibię w przemyśle turystycznym, przedstawiające ten kraj jako „Krainę kontrastów”. Nie jest to tylko slogan reklamowy.

Namibia jako jeden z ostatnich krajów afrykańskich uzyskała niepodległość w 1990 roku. Powierzchnia tego kraju południowej części Afryki – wciśniętego pomiędzy Oceanem Atlantyckim od zachodu, a pustynią Kalahari od wschodu – wynosi 824 292 km kwadratowe.

Charakterystyka imprezy:

Jest to wyjazd nastawiony na odwiedzanie miejsc niedostępnych podczas wyjazdu ze zwykłym biurem podróży. Przewidujemy noclegi w lodgach jak i na dziko.

Zobacz jak było na poprzednich wyprawach:

[srizonfbalbum id=23]

Szczegółowy plan wyprawy:

Dzień 1
Trasa; Lotnisko –Windhouk – 50 km – 1 godzina
Nocleg w Lodgy
O 11:20 lądujemy w Windhoek. Robimy transfer do miasta gdzie odbieramy samochody , robimy zakupy na kolejne dni wyprawy, doposażmy się w ew. afrykańskie ciuchy. Następnie udajemy się na zasłużony odpoczynek do Arrabeus Lodge. Wieczorem pójdziemy na powitalna integracyjna kolacje.

Dzień 2
Trasa: Windhoek – Sesriem 320 km-4,5 godziny
Nocleg na campingu.
Opuszczamy Windhoek i wyruszamy w drogę do Sesriem, podróż odbywać się będzie drogą szutrową.Już w pierwszym dniu wyprawy zobaczymy dlaczego Namibia nazywana jest krajem kontrastów. Zostawimy nowoczesne miasto, jakim jest Windhoek, dla zapierających dech widoków jakie spotkamy po drodze. Ten nieskażony cywilizacją widok to niesamowita przestrzeń aż po horyzont. Niski drzewostan na sawannie i brak drzew na pustyni pozwala nam podziwiać krajobraz, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Wieczorem dojeżdżamy na camping w Sesriem.

Dzień 3
Trasa: Sesriem – Walvis Bay 120km + 320 km – 6 godzin
Nocleg w Lodge
Wstajemy bardzo wcześnie rano aby zdążyć na podziwianie wschodu słońca na pustyni Namib w miarę przyjemnej temperaturze w Sossusvlei . Po drodze można zobaczyć szczyt najwyższej wydmy na świecie Dune 45. Następnie wyruszamy w drogę do Walvis Bay, będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi, podczas podróży możemy spodziewać się następujących atrakcji: dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy

Dzień 4
Trasa: Walvis Bay – Walwis Bay 80 km
Nocleg w Lodge
Tego dnia przejedziemy wybrzeżem morza do Swakomund Jest to lekki dzień, który można przeznaczyć na wycieczki fakultatywne jak wypłynięcie statkiem by oglądać wieloryby lub przejazd quadami po pustyni lub co gorąco polecam lot nad pustynia Namib oraz wybrzeżem szkieletów.

Dzień 5
Trasa: Walwis Bay – Cape Cross – Spitzkoppe 360 km – 6 godzin
Nocleg na campingu
Nasz pierwszy etap będzie prowadził wybrzeżem szkieletów gdzie zatrzymamy się aby zobaczyć jeden z wraków który osiad na mieliźnie wiele lat temu. Natepnie zobaczymy Cape Cross który jest znany z dwóch rzeczy, a mianowicie z kolonii fok, na której zobaczymy dwustutysięczne stado oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486. Na koniec dnia zajedziemy do jednego z piękniejszych zdjęć jakim jest Spitzkoppe, skupisko wielkich granitowych skał które podczas wschodu i zachodu słońca przybierają przepiękne kolory.

Dzień 6
Trasa: Spitzkoppe– Damaraland 300 km – 7 godzin
Nocleg na campingu
Jedną z atrakcji tego dnia będzie przejazd korytem rzeki Ugab gdzie będziemy szukać żyjących w tej okolicy dzikich pustynnych słoni. Przejazd ten ma również element mocno off rodowy. Na koniec dnia jeśli czas pozwoli zawitamy jeszcze do żywego muzeum plemienia Damara .

Dzień 7
Trasa: Damaraland – Opuwo 320 km – 4 ,5 godziny
Nocleg w Lodgy
Przejedziemy przez góry Kaokolandu mijając wioski ludu Himba. Wielu ludziom najbardziej sie podoba w Opuwo właśnie. Miejsce to ma niesamowity klimat.Opuwo jest miastem fascynującym, niespotykanym i bardzo zróżnicowanym kulturowo. Proszę sie nie spodziewać supermarketów, lini autobusów miejskich czy też muzeów i teatrów. Jest to jedna asfaltowa ulica wzdłuż której toczy się życie Herero w swoich tradycyjnych victoriańskich sukniach, Himba w swojej całej okazałości, żyjący nowocześnie Owambo, stragany z surowym mięsem wiszącym na drzewach, bary przydrożne o dźwięcznych nazwach.

Dzień 8
Trasa: Opuwo – Epupa Falls 200km- 3 godziny
Nocleg na campingu.
Jadąc do Epupa odwiedzimy wioskę Himba . Nie będziemy mieli zaplanowanej wizyty nikt też na nas tam nie będzie czekał. Po prostu poszukamy odpowiedniej wioski, w której nas przyjmą. Wyruszamy do Epupa Falls – tu można sie rozpisywać na temat krajobrazów i malowniczych wiosek oraz coraz częściej spotykanych przepięknych kobiet Himba. Na dodatek te Baobaby, przy których nie sposób się nie zatrzymać i zrobić zdjęcia.
Epupa Falls – jest to bajkowe miejsce. Jeśli te wodospady byłyby w Europie, to stał by już tam na pewno hotel pięciogwiazdkowy, zjeżdżalnia i leciala głośna muzyka z klubów. Na szczęście leży to poza szlakami większości Tour Operatorów i jest wszystko to czego potrzeba do przebywania z dziką naturą.
Rzeka Kunene jest otoczona różnorodnym drzewostanem i skałami i przy czerwonym świetle zachodzącego słońca tworzy idealny materiał na pocztówke. W rzece występują krokodyle.

Dzień 9
Trasa: Epupa falls – Kunene River – 100 km – 4 godziny
Nocleg na campingu.
Po śniadaniu opuszczamy Epupa Falls i zaczynamy odcinek wzdłuż rzeki Kunene. Oprócz wspaniałej przygody jaką jest Off road będziemy upajać sie piękną przyrodą . Jeśli warunki na trasie okażą się zbyt trudne to będziemy musieli lekko zboczyć z trasy, nie oznacza to jednak że będzie dużo łatwiej, po prostu objazd jest przejezdny.Będzie to kolejny dzień upajania się krajobrazami tego regionu, czyli Himba wioski i zmieniający się krajobraz. Na miejscu czkać na nas będzie zasłużony wypoczynek nad rzeką.

Dzień 10,11,12
Trasa: Kunene River – Namutoni (Etosha Park) – 400 km – 6 godzin
Nocleg na campingu.

Wjazd do Narodowego Parku Etosha. Wjeżdżamy do parku od północnej strony Nehale Mpingana Gate .Nocować w Etoshy będziemy na kampingu . Dzięki temu będziemy mieć kontakt z przyrodą, słychać będzie zwierzęta z parku i pobliskich wodopojów itp. Na temat Etoshy można się rozpisywać bardzo długo, jest to raj dla miłośników zwierząt. Za każdym razem w Etoshy jest inaczej ale zawsze tak samo pięknie i nigdy ale to nigdy nie chce się wyjeżdżać. Tutaj spędzimy 3 dni poruszając się miedzy kampingami i podziwiając dziką przyrodę i żyjące tu zwierzęta.

Dzień 13
Trasa: Etosha – Otjitotongwe – 200 km- 4 godziny
Nocleg na campingu.
Wyjeżdżamy z Etoshy i wjeżdżamy na asfalt w kierunku Otjitotongwe
Otjitotongwe to sanktuarium Gepardów. Jak wiadomo Namibia jest domem większości tych przepięknych kotów, których pozostało na Świecie już bardzo niewiele. Próby ratowania tego gatunku w Namibii przyniosły efekty i w ciągu 10 lat populacja zwiększyła sie o prawie 30%. Głównym wrogiem gepardów byli farmerzy ale dzięki edukacji i przekonania do psów myśliwskich, które wiedzą jak przegonić polujące koty na pastwiskach relacja ta zmieniła się na dużo lepszą. Nadal znajdywane są sieroty, które niestety nie mogą wrócić do środowiska ze względu na brak umiejętności polowań. Tylko matka może nauczyć polować dzikie gepardy.

Dzień 14
Trasa: Otjitotongwe – Erindi – 330 km- 4 godziny
Nocleg w domkach self catering.
Dzisiejsza trasa to odcinek asfaltowo-szutrowy do największego prywatnego rezerwatu dzikich zwierząt na świecie – Erindi. Tutaj możemy spotkać wszystkie zwierzęta, których nie udało się zobaczyć w Etosha. Po południu pojedziemy jeszcze na safari po parku który krajobrazowo bardzo się różni od Etoshy.

Dzień 15
Trasa: Erindi – Windhoek – Lotnisko – 200 km – 3 godziny

Tego dnia musimy wyjechać bardzo wcześnie aby zdarzyć zdać nasze auta w Windhouk oraz dostać się na lotnisko.

Zaznaczamy że podana trasa może być modyfikowana na miejscu.

Informacje dodatkowe:

Będziemy robili wszystko aby zrealizować zaplanowaną trasę w 100% i dlatego obiecujemy Wam, że zobaczycie najważniejsze symbole Namibii.

Podróżowanie po Namibii to podróżowanie po trudnych drogach szutrowych, na których łatwo złapać gumę i dlatego to może opóźnić wyjazd niejednokrotnie. Samochody są serwisowane przed każdym wyjazdem ale jak wiadomo awarie mogą się zdarzyć.

Będziemy do dyspozycji  24/7. Zależy nam na tym aby to był Wasz wyjazd życia!

Jazda z nami na Safari oznacza trudniejsze warunki oraz to, że będziecie zdani na siebie podczas gotowania, mycia naczyń, rozbijaniu obozu. Namioty na dachu rozbija się w 2 minuty, a zwija w 3 minuty.

Warunki na Campach są dobre i napewno przeżyjecie. Wszędzie jest toaleta z bieżącą woda i prysznic. Jedynie Campsite w Spitzkoppe nie ma WODY.
Prąd będzie jedynie w guesthouse i lodge oraz na kampingu w Sossuvlai, Palmwag, Epupa Falls, Etoshy.

Wstajemy skoro świt!

Termin wyjazdu:
30.01 – 12.02.2022
Kod wyprawy: NAB-NCL0222

Nie odpowiada Ci termin wyjazdu?

Zapisz się do naszego newslettera. Będziemy Cie informować o kolejnych terminach.

Drogi szutrowe utwardzone, asfalt.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Ważne informacje:

 • Paszport uczestnika musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu.
 • Wszelkich informacji o zalecanych szczepieniach, w tym zabezpieczenia przeciwmalarycznego udzielają Wojewódzkie Stacje Sanitarno Epidemiologiczne.
 • Wyprawa jest przeznaczona dla zaprawionych podróżników, którym nie straszne są niewygody, kurz i upał.
 • Rezerwacje hotelowe oraz ostateczna wycena zostaną potwierdzone w momencie złożenia zamówienia.
 • Kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów w czasie podróży może ulec zmianie.
 • Prosimy o minimalny bagaż. Wygodniej będzie nam zapakować dwie mniejsze torby niż jedna ogromną ciężką walizkę. Torby podróżne najlepiej aby były stare takie już na dobicie bowiem jest duże prawdopodobieństwo, że się okurzą i podniszczą.

Nie zabierajcie:

 • poduszek, śpiworów, ręczników, niepotrzebnych rzeczy, które będę jedynie obciążały samochód,
 • przejściówek elektrycznych bo i tak nie pasują.
 • dużych, ciężkich walizek, które mogą się nie zmieścić do części bagażowej Land Rovera.

Zabierzcie ze sobą:

 • koszulki letnie, sandały,
 • ciepły polar, dresy lub pidżamkę do spania,
 • krem przeciwsłoneczny, okulary słoneczne, kapelusz,
 • lornetkę, czołówki,
 • pamiątki dla dzieci przy drodze

Miejsca wylotów:

Dodatkowe informacje odnośnie lotu:

Jest możliwość wylotu liniami Quatar Airways z dwóch miejsc:

 • Warszawa
 • Berlin (lot tańszy o około 1000zł)

Uczestnicy obu lotów przesiadają się w Doha do jednego samolotu i wszyscy razem lądujemy już w Windhoek.

Kontakt z nami!

Mariusz Pietrzycki
Twórca i właściciel
tel. +48 607 955 607
tel. +48 690 955 900
mariusz@podroze4x4.pl

Koszty uczestnictwa:

2 osoby w samochodzie

Podamy wkrótce/osoba

3 osoby w samochodzie

Podamy wkrótce/osoba

4 osoby w samochodzie

Podamy wkrótce/osoba

Cena obejmuje:

 • wynajem aut
 • 6 noclegów w lodgach i hotelach ,7 na kempingach
 • bilety wstępu do parków
 • ubezpieczenie KL i NW w AXA na 100 000 euro
 • pamiątkowa koszulka
 • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy

Cena nie obejmuje:

 • bilet lotniczy 3500- 4500 zł – pomagamy w zakupie
 • paliwo na czas wyprawy ok 400 euro/auto
 • wyżywienia ok 300 euro/osoba
 • atrakcje dodatkowe
 • napiwki

 

Więcej informacji prześlemy po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego