Bośnia – Bałkańskie Wertepy
2022-02-09
Jordania – Oddech pustyni: 17-24.11.2022
2022-08-09
Pokaż wszystkie

Dość powszechne jest hasło promujące Namibię w przemyśle turystycznym, przedstawiające ten kraj jako „Krainę kontrastów”. Nie jest to tylko slogan reklamowy.

Namibia jako jeden z ostatnich krajów afrykańskich uzyskała niepodległość w 1990 roku. Powierzchnia tego kraju południowej części Afryki – wciśniętego pomiędzy Oceanem Atlantyckim od zachodu, a pustynią Kalahari od wschodu – wynosi 824 292 km kwadratowe.

Charakterystyka imprezy:

Jest to wyjazd nastawiony na odwiedzanie miejsc niedostępnych podczas wyjazdu ze zwykłym biurem podróży. Przewidujemy noclegi w lodgach jak i na dziko.

Zobacz jak było na poprzednich wyprawach:

Szczegółowy plan wyprawy:

Dzień 1
Trasa; Lotnisko –Windhouk – 50 km – 1 godzina
Nocleg w Lodgy

O 9:20 lądujemy w Windhoek.  Transfer z lotniska  do miasta gdzie odbieramy samochody , robimy zakupy na kolejne dni wyprawy, doposażmy się w ew. afrykańskie ciuchy. Następnie udajemy się na zasłużony odpoczynek do Arrabeus Lodge. Wieczorem pójdziemy na powitalna integracyjna kolacje.

Dzień 2
Trasa: Windhoek – Sesriem 320 km-4,5 godziny
Nocleg na campingu

Opuszczamy Windhoek i wyruszamy w drogę do Sesriem, podróż odbywać się będzie drogą szutrową.Już w pierwszym dniu wyprawy zobaczymy dlaczego Namibia nazywana jest krajem kontrastów. Zostawimy nowoczesne miasto, jakim jest Windhoek, dla zapierających dech widoków jakie spotkamy po drodze. Ten nieskażony cywilizacją widok to niesamowita przestrzeń aż po horyzont. Niski drzewostan na sawannie i brak drzew na pustyni pozwala nam podziwiać krajobraz, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Wieczorem dojeżdżamy na camping w Sesriem.

Dzień 3
Trasa: Sesriem – Walvis Bay 120km + 320 km – 6 godzin
Nocleg w Lodge

Wstajemy bardzo wcześnie rano aby zdążyć na podziwianie wschodu słońca na pustyni Namib w miarę przyjemnej temperaturze w Sossusvlei . Po drodze można zobaczyć szczyt najwyższej wydmy na świecie Dune 45. Następnie wyruszamy w drogę do Walvis Bay, będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi, podczas podróży możemy spodziewać się następujących atrakcji: dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy

Dzień 4
Trasa: Walvis Bay – Walwis Bay 80 km
Nocleg w Lodge

Tego dnia przejedziemy wybrzeżem morza do Swakomund  Jest to lekki dzień, który można przeznaczyć na wycieczki fakultatywne jak wypłynięcie statkiem by oglądać wieloryby lub przejazd quadami po pustyni lub co gorąco polecam lot nad pustynia Namib oraz wybrzeżem szkieletów.

Dzień 5
Trasa: Walwis Bay – Cape Cross – Spitzkoppe 360 km – 6 godzin
Nocleg na campingu

Nasz pierwszy etap będzie prowadził wybrzeżem szkieletów gdzie zatrzymamy się aby zobaczyć jeden z wraków który osiadł  na mieliźnie wiele lat temu. Następnie zobaczymy Cape Cross który jest znany z dwóch rzeczy, a mianowicie z kolonii fok, na której zobaczymy dwustutysięczne stado oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486. Na koniec dnia zajedziemy do jednego z piękniejszych miejsc  jakim jest Spitzkoppe, skupisko wielkich granitowych skał które podczas wschodu i zachodu słońca przybierają przepiękne czerwone kolory.

Dzień 6
Trasa: Spitzkoppe– Damaraland 300 km – 7 godzin
Nocleg na campingu

Jedną z atrakcji tego dnia będzie przejazd korytem rzeki Ugab gdzie będziemy szukać żyjących w tej okolicy dzikich pustynnych słoni. Przejazd ten ma również element mocno off rodowy. Na koniec dnia jeśli czas pozwoli zawitamy jeszcze do żywego muzeum plemienia Damara.

Dzień 7
Trasa: Damaraland – Opuwo 320 km – 5 godzin
Nocleg w Lodgy

Przejedziemy przez góry Kaokolandu mijając wioski ludu Himba. Wielu ludziom najbardziej sie podoba w Opuwo właśnie. Miejsce to ma niesamowity klimat. Opuwo jest miastem fascynującym, niespotykanym i bardzo zróżnicowanym kulturowo. Proszę sie nie spodziewać supermarketów, lini autobusów miejskich czy też muzeów i teatrów. Jest to jedna asfaltowa ulica wzdłuż której toczy się życie Herero w swoich tradycyjnych victoriańskich sukniach, Himba w swojej całej okazałości, żyjący nowocześnie Owambo, stragany z surowym mięsem wiszącym na drzewach, bary przydrożne o dźwięcznych nazwach.

Dzień 8
Trasa: Opuwo – Epupa Falls 220km- 4 godziny
Nocleg na campingu

Jadąc do Epupa odwiedzimy wioskę Himba . Nie będziemy mieli zaplanowanej wizyty nikt też na nas tam nie będzie czekał. Po prostu poszukamy odpowiedniej wioski, w której nas przyjmą. Wyruszamy do Epupa Falls – tu można się rozpisywać na temat krajobrazów i malowniczych wiosek oraz coraz częściej spotykanych przepięknych kobiet Himba. Na dodatek te Baobaby, przy których nie sposób się nie zatrzymać i zrobić zdjęcia.
Epupa Falls – jest to bajkowe miejsce. Jeśli te wodospady byłyby w Europie, to stał by już tam na pewno hotel pięciogwiazdkowy, zjeżdżalnia i leciala głośna muzyka z klubów. Na szczęście leży to poza szlakami większości Tour Operatorów i jest wszystko to czego potrzeba do przebywania z dziką naturą.
Rzeka Kunene jest otoczona różnorodnym drzewostanem i skałami i przy czerwonym świetle zachodzącego słońca tworzy idealny materiał na pocztówke. W rzece występują krokodyle.

Dzień 9
Trasa: Epupa falls – Kunene River – 100 km – 3 godziny
Nocleg na campingu

Po śniadaniu opuszczamy Epupa Falls i zaczynamy odcinek wzdłuż rzeki Kunene. Oprócz wspaniałej przygody jaką jest Off road będziemy upajać sie piękną przyrodą . Jeśli warunki na trasie okażą się zbyt trudne to będziemy musieli lekko zboczyć z trasy, nie oznacza to jednak że będzie dużo łatwiej, po prostu objazd jest przejezdny. Będzie to kolejny dzień upajania się krajobrazami tego regionu, czyli Himba wioski i zmieniający się krajobraz. Na miejscu czkać na nas będzie zasłużony wypoczynek nad rzeką.

Dzień 10,11,12
Trasa: Kunene River – Namutoni (Etosha Park) – 400 km – 6 godzin
Nocleg na campingu

Wjazd do Narodowego Parku Etosha. Wjeżdżamy do parku od północnej strony Nehale Mpingana Gate .Nocować w Etoshy będziemy na kampingu . Dzięki temu będziemy mieć kontakt z przyrodą, słychać będzie zwierzęta z parku i pobliskich wodopojów itp. Na temat Etoshy można się rozpisywać bardzo długo, jest to raj dla miłośników zwierząt. Za każdym razem w Etoshy jest inaczej ale zawsze tak samo pięknie i nigdy ale to nigdy nie chce się wyjeżdżać. Tutaj spędzimy 3 dni poruszając się miedzy kampingami i podziwiając dziką przyrodę i żyjące tu zwierzęta.

Dzień 13
Trasa: Etosha – Waterberg – 280 km- 4 godziny
Nocleg na campingu

Tego dnia ruszamy do ostatniego już na naszej trasie rezerwatu Waterberg. Po drodze zatrzymamy się na farmie krokodyli w Otjiwarongo .  W rezerwacie będziemy tu tropić nosorożce i będzie to jednocześnie pożegnanie z afrykańską, dziką i nieokiełznaną przyrodą. Park Narodowy Waterberg położony jest w centralnej części Namibii. To trudno dostępny płaskowyż, słynący z przepięknych widoków, ale też bogatej flory. Podczas naszej wizyty będziemy mogli spotkać nosorożce, bawoła afrykańskiego, lamparty, geparda, żyrafy, liczne gatunki antylop, a także gady jak waran stepowy.

Dzień 14
Trasa: Watenberg – Windhouk  – 300 km- 4 godziny

Po śniadaniu w drodze do Windhouk zatrzymamy się w miejscowości  Okahandja gdzie będziemy mogli zrobić zakupy pamiątek. Jest to lokalny bazar z przepięknymi ręcznie robionymi rzeczami. Po zdaniu samochodów udamy się na lotnisko.

Wylot do Polski  godzina: 20 00.

Termin wyjazdu:
28.12.2022 – 12.01.2023
Kod wyprawy: NAB-SYL2223

Nie odpowiada Ci termin wyjazdu?

Zapisz się do naszego newslettera. Będziemy Cie informować o kolejnych terminach.

Drogi szutrowe utwardzone, asfalt.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Ważne informacje:

 • Paszport uczestnika musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu.
 • Wszelkich informacji o zalecanych szczepieniach, w tym zabezpieczenia przeciwmalarycznego udzielają Wojewódzkie Stacje Sanitarno Epidemiologiczne.
 • Wyprawa jest przeznaczona dla zaprawionych podróżników, którym nie straszne są niewygody, kurz i upał.
 • Kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów w czasie podróży może ulec zmianie.
 • Prosimy o minimalny bagaż. Wygodniej będzie nam zapakować dwie mniejsze torby niż jedna ogromną ciężką walizkę. Torby podróżne najlepiej aby były stare takie już na dobicie bowiem jest duże prawdopodobieństwo, że się okurzą i podniszczą.

Miejsce wylotu:

 • Warszawa

Kontakt z nami!

Mariusz Pietrzycki
Twórca i właściciel
tel. +48 607 955 607
tel. +48 690 955 900
mariusz@podroze4x4.pl

Koszty uczestnictwa:

2 osoby w samochodzie

2000 zł + 1500€/osoba

3 osoby w samochodzie

2000 zł + 1260€/osoba

4 osoby w samochodzie

2000 zł + 1100€/osoba

Cena obejmuje:

 • wynajem auta na 14 dni – wraz z pełnym wyposażeniem turystycznym oraz full ubezpieczeniem
 • 5 noclegów w lodgach, 8 na campingach
 • ubezpieczenie NNW, KL w Uniqa na 100 000 euro
 • wstępy do parków narodowych
 • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy przez polskiego pilota
 • pamiątkowa koszulka

Cena nie obejmuje:

 • opłaty obowiązkowej na miejscu 260 euro / osoba
 • wiza – 75 euro
 • bilet lotniczy 3500- 4500 zł – pomagamy w zakupie
 • paliwo na czas wyprawy ok 400 euro/auto
 • wyżywienia ok 150 euro/osoba
 • zajęcia fakultatywne

Więcej informacji prześlemy po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego