fbpx
Bośnia – Bałkańskie Wertepy
2022-02-09
Jordania – Oddech pustyni
2022-08-14

Termin wyjazdu:
25 czerwca – 10 lipca 2024 r.

Drogi szutrowe utwardzone, asfalt.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Ważne informacje:

 • Paszport uczestnika musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu.
 • Wszelkich informacji o zalecanych szczepieniach, w tym zabezpieczenia przeciwmalarycznego udzielają Wojewódzkie Stacje Sanitarno Epidemiologiczne.
 • Wyprawa jest przeznaczona dla zaprawionych podróżników, którym nie straszne są niewygody, kurz i upał.
 • Kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów w czasie podróży może ulec zmianie.
 • Prosimy o minimalny bagaż. Wygodniej będzie nam zapakować dwie mniejsze torby niż jedna ogromną ciężką walizkę. Torby podróżne najlepiej aby były stare, takie już na dobicie bowiem jest duże prawdopodobieństwo, że się okurzą i podniszczą.

Miejsce wylotu z Polski

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

  Zobacz inne wyprawy:

  Wyprawa Namibia 4x4

  Przygody 4x4 na czarnym lądzie, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.
  Wyprawa kids friendly.

  Dość powszechne jest hasło promujące Namibię w przemyśle turystycznym, przedstawiające ten kraj jako „Krainę kontrastów”. Nie jest to tylko slogan reklamowy. Namibia jako jeden z ostatnich krajów afrykańskich uzyskała niepodległość w 1990 roku. Powierzchnia tego kraju południowej części Afryki – wciśniętego pomiędzy Oceanem Atlantyckim od zachodu, a pustynią Kalahari od wschodu – wynosi 824 292 km kwadratowych.

  Jest to wyjazd nastawiony na odwiedzanie miejsc niedostępnych podczas wyjazdu ze zwykłym biurem podróży. Przewidujemy noclegi w lodgach jak i na dziko.

  Wyprawa Namibia 4x4. Szczegółowy plan

  Dzień 1.
  Trasa: Lotnisko –Windhouk (50 km)
  Lądujemy w Windhoek.  Transfer z lotniska  do miasta gdzie odbieramy samochody , robimy zakupy na kolejne dni wyprawy, doposażmy się w ew. afrykańskie ciuchy. Następnie udajemy się na zasłużony odpoczynek do Arrabeus Lodge. Wieczorem pójdziemy na powitalna integracyjna kolacje. Nocleg w lodgy.

  Dzień 2.
  Trasa: Windhoek – Sesriem (320 km)
  Opuszczamy Windhoek i wyruszamy w drogę do Sesriem, podróż odbywać się będzie drogą szutrową. Już w pierwszym dniu wyprawy zobaczymy dlaczego Namibia nazywana jest krajem kontrastów. Zostawimy nowoczesne miasto, jakim jest Windhoek, dla zapierających dech widoków jakie spotkamy po drodze. Ten nieskażony cywilizacją widok to niesamowita przestrzeń aż po horyzont. Niski drzewostan na sawannie i brak drzew na pustyni pozwala nam podziwiać krajobraz, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Wieczorem dojeżdżamy na camping w Sesriem. Nocleg na campingu.

  Dzień 3.
  Trasa: Sesriem – Walvis Bay (120km + 320 km)
  Wstajemy bardzo wcześnie rano aby zdążyć na podziwianie wschodu słońca na pustyni Namib w miarę przyjemnej temperaturze w Sossusvlei. Po drodze można zobaczyć szczyt najwyższej wydmy na świecie Dune 45. Następnie wyruszamy w drogę do Walvis Bay, będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi, podczas podróży możemy spodziewać się następujących atrakcji: dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy. Nocleg w lodgy.

  Dzień 4.
  Trasa: Walvis Bay – Walwis Bay (80 km)
  Tego dnia przejedziemy wybrzeżem morza do Swakomund  Jest to lekki dzień, który można przeznaczyć na wycieczki fakultatywne jak wypłynięcie statkiem by oglądać wieloryby lub przejazd quadami po pustyni lub co gorąco polecam lot nad pustynia Namib oraz wybrzeżem szkieletów. Nocleg w lodgy.

  Dzień 5.
  Trasa: Walwis Bay – Cape Cross – Spitzkoppe (360 km)
  Nasz pierwszy etap będzie prowadził wybrzeżem szkieletów gdzie zatrzymamy się aby zobaczyć jeden z wraków który osiadł  na mieliźnie wiele lat temu. Następnie zobaczymy Cape Cross który jest znany z dwóch rzeczy, a mianowicie z kolonii fok, na której zobaczymy dwustutysięczne stado oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486. Na koniec dnia zajedziemy do jednego z piękniejszych miejsc  jakim jest Spitzkoppe, skupisko wielkich granitowych skał które podczas wschodu i zachodu słońca przybierają przepiękne czerwone kolory. Nocleg na campingu.

  Dzień 6.
  Trasa: Spitzkoppe– Damaraland (300 km)
  Jedną z atrakcji tego dnia będzie przejazd korytem rzeki Ugab gdzie będziemy szukać żyjących w tej okolicy dzikich pustynnych słoni. Przejazd ten ma również element mocno off rodowy. Na koniec dnia jeśli czas pozwoli zawitamy jeszcze do żywego muzeum plemienia Damara. Nocleg na campingu.

  Dzień 7.
  Trasa: Damaraland – Opuwo (320 km)
  Przejedziemy przez góry Kaokolandu mijając wioski ludu Himba. Wielu ludziom najbardziej się podoba w Opuwo właśnie. Miejsce to ma niesamowity klimat. Opuwo jest miastem fascynującym, niespotykanym i bardzo zróżnicowanym kulturowo. Proszę się nie spodziewać supermarketów, linii autobusów miejskich czy też muzeów i teatrów. Jest to jedna asfaltowa ulica wzdłuż której toczy się życie Herero w swoich tradycyjnych victoriańskich sukniach, Himba w swojej całej okazałości, żyjący nowocześnie Owambo, stragany z surowym mięsem wiszącym na drzewach, bary przydrożne o dźwięcznych nazwach. Nocleg w lodgy.

  Dzień 8.
  Trasa: Opuwo – Epupa Falls (220 km)
  Jadąc do Epupa odwiedzimy wioskę Himba. Nie będziemy mieli zaplanowanej wizyty nikt też na nas tam nie będzie czekał. Po prostu poszukamy odpowiedniej wioski, w której nas przyjmą. Wyruszamy do Epupa Falls – tu można się rozpisywać na temat krajobrazów i malowniczych wiosek oraz coraz częściej spotykanych przepięknych kobiet Himba. Na dodatek te Baobaby, przy których nie sposób się nie zatrzymać i zrobić zdjęcia.
  Epupa Falls – jest to bajkowe miejsce. Jeśli te wodospady byłyby w Europie, to stał by już tam na pewno hotel pięciogwiazdkowy, zjeżdżalnia i leciała głośna muzyka z klubów. Na szczęście leży to poza szlakami większości Tour Operatorów i jest wszystko to czego potrzeba do przebywania z dziką naturą. Rzeka Kunene jest otoczona różnorodnym drzewostanem i skałami i przy czerwonym świetle zachodzącego słońca tworzy idealny materiał na pocztówke. W rzece występują krokodyle. Nocleg na campingu.

  Dzień 9.
  Trasa: Epupa falls – Kunene River (100 km)
  Po śniadaniu opuszczamy Epupa Falls i zaczynamy odcinek wzdłuż rzeki Kunene. Oprócz wspaniałej przygody jaką jest offroad będziemy upajać się piękną przyrodą . Jeśli warunki na trasie okażą się zbyt trudne to będziemy musieli lekko zboczyć z trasy, nie oznacza to jednak że będzie dużo łatwiej, po prostu objazd jest przejezdny. Będzie to kolejny dzień upajania się krajobrazami tego regionu, czyli Himba wioski i zmieniający się krajobraz. Na miejscu czkać na nas będzie zasłużony wypoczynek nad rzeką. Nocleg na campingu.

  Dni 10, 11, 12.
  Trasa: Kunene River – Namutoni Etosha Park (400 km)
  Wjazd do Narodowego Parku Etosha. Wjeżdżamy do parku od północnej strony Nehale Mpingana Gate .Nocować w Etoshy będziemy na kampingu . Dzięki temu będziemy mieć kontakt z przyrodą, słychać będzie zwierzęta z parku i pobliskich wodopojów itp. Na temat Etoshy można się rozpisywać bardzo długo, jest to raj dla miłośników zwierząt. Za każdym razem w Etoshy jest inaczej ale zawsze tak samo pięknie i nigdy ale to nigdy nie chce się wyjeżdżać. Tutaj spędzimy 3 dni poruszając się miedzy kampingami i podziwiając dziką przyrodę i żyjące tu zwierzęta. Nocleg na campingu.

  Dzień 13.
  Trasa: Etosha – Waterberg (280 km)
  Tego dnia ruszamy do ostatniego już na naszej trasie rezerwatu Waterberg. Po drodze zatrzymamy się na farmie krokodyli w Otjiwarongo .  W rezerwacie będziemy tu tropić nosorożce i będzie to jednocześnie pożegnanie z afrykańską, dziką i nieokiełznaną przyrodą. Park Narodowy Waterberg położony jest w centralnej części Namibii. To trudno dostępny płaskowyż, słynący z przepięknych widoków, ale też bogatej flory. Podczas naszej wizyty będziemy mogli spotkać nosorożce, bawoła afrykańskiego, lamparty, geparda, żyrafy, liczne gatunki antylop, a także gady jak waran stepowy. Nocleg na campingu.

  Dzień 14.
  Trasa: Watenberg – Windhouk  (300 km)
  Po śniadaniu w drodze do Windhouk zatrzymamy się w miejscowości  Okahandja gdzie będziemy mogli zrobić zakupy pamiątek. Jest to lokalny bazar z przepięknymi ręcznie robionymi rzeczami. Po zdaniu samochodów udamy się na lotnisko. Wylot do Polski.

  Koszty uczestnictwa

  2 osoby w samochodzie

  2000 zł + 1000€ + 850€/osoba

  • I rata 2000 zł, przy zapisie
  • II rata 1000 €, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 850 €, gotówką w dniu rozpoczęcia

  3 osoby w samochodzie

  2000 zł + 1000€ + 650€/osoba

  • I rata 2000 zł, przy zapisie
  • II rata 1000 €, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 650 €, gotówką w dniu rozpoczęcia

  4 osoby w samochodzie

  2000 zł + 1000€ + 500€/osoba

  • I rata 2000 zł, przy zapisie
  • II rata 1000 €, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 500 €, gotówką w dniu rozpoczęcia

  Cena obejmuje:

  • wynajem auta na 14 dni – wraz z pełnym wyposażeniem turystycznym oraz ubezpieczeniem
  • 6 noclegów w lodgach, 8 na campingach
  • ubezpieczenie NNW, KL w UNIQUA na 100 000 euro
  • wstępy do parków narodowych
  • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy przez polskiego pilota
  • pamiątkową koszulkę

  Cena nie obejmuje:

  • wizy 75 euro
  • biletu lotniczego 3500-4500 zł, pomagamy w zakupie
  • paliwa na czas wyprawy ok. 400 euro/auto
  • wyżywienia ok. 150 euro/osoba
  • zajęć fakultatywnych

  Zgłoszenia na wyprawę

  Aby zapisać się na wyprawę, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić opłatę rezerwacyjną (I rata) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. Na 30 dni przed imprezą prosimy o wpłatę II raty.

  Dodatkowych uczestników (jeśli jedziesz w więcej osób) możesz zgłosić w dolnej części formularza (pola nieobowiązkowe).

  Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane. Po wypełnieniu formularza otrzymasz automatyczną odpowiedź na adres mail podany w zgłoszeniu.

  Po wysłaniu zgłoszenia, prosimy o wpłatę na konto:

  mBank 70 1140 2004 0000 3402 3164 9457
  Akteon Mariusz Pietrzycki

  W tytule przelewu prosimy napisać: NAB-CL0624, [TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]