fbpx
Tunezja Adventure Tour
2023-12-22

Termin wyjazdu:
19-27 lipca 2024 r.

Przeważnie drogi szutrowe, gruntowe. Parę stromych podjazdów trudnych tylko w czasie złej pogody.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Wymagania:

 • Ubranie na ciepłe i chłodniejsze dni, buty górskie za kostkę, nakrycie głowy, kurtka.

Przydatne informacje:

 • Stolica Gruzji: Tibilisi
 • Pozostałe główne miasta: Kutaisi, Batumi.
 • Język urzędowy: gruziński
 • Waluta: 1 lari = 100 tetri, najlepiej zabrać euro
 • Potrzebne dokumenty: paszport ważny min. 6 miesięcy
 • Jedzenie: po przylocie zaopatrujemy się w potrzebne rzeczy na czas podróży (w miarę możliwości jemy w restauracjach i hotelach)
 • Trasa: dziennie będziemy pokonywać ok. 100-300 km
 • Można wypłacać pieniądze z bankomatów
 • Szczepienia nie są wymagane
 • Ceny paliwa: około 4 zł/litr
 • Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tbilisi
  ul. Zubałaszwili 19, 0108 Tbilisi,
  tel. +995 32 920398

Miejsce wylotu z Polski

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

  Zobacz inne wyprawy:

  Wyprawa Gruzja 4x4 - kaukaskie pejzaże

  Gruzińska przygoda, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.

  „Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży”

  Zostańcie więc naszym towarzyszem wyprawie do Gruzji. To jeden z najpiękniejszych krajów na świecie, i nie twierdzimy to tylko my ale jak mówi gruzińska legenda sam Pan Bóg chciał ją sobie zatrzymać dla siebie, ale gdy zakończył podział Ziemi na poszczególne narody zauważył, że pominął Gruzinów, którzy w tym czasie pili wino za jego zdrowie. Cóż miał zrobić musiał oddać im swoją wymarzoną krainę. Gruzja to kraj, w którym każdy miłośnik podróży znajdzie miejsce dla siebie, niespełna tydzień starczy by się o tym przekonać. Urok Kaukazu urzeknie każdego, jednego dnia zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych szczytów, magia morza czarnego, gościnność i życzliwość Gruzinów to chyba najważniejszy czynnik tego że do Gruzji chce się wciąż powracać.

  Wyprawa Gruzja – Wachtanguri nie wymaga wielu przygotowań, samochody z pełnym wyposażeniem wynajmujemy na miejscu, nie potrzeba mieć większych umiejętności z jazdy w terenie, może w niej wziąć udział każdy, kto ma tylko ochotę przeżyć wspaniała kaukaską przygodę.

  Szczegółowy plan wyprawy Gruzja - kaukaskie pejzaże

  Dzień 1.
  Poranny wylot do Tbilisi. Transfer do hotelu. Wieczorne wyjście do tętniącego życiem towarzyskim o tej porze roku Tbilsii. Spacer oraz kolacja na mieście.

  Dzień 2.
  Trasa: Tbilisi – Wardzia (180 km)
  Dzisiaj będziemy kierować się w stronę skalnego miasta Wardzia. Jest to niebywały kompleks skalnych pomieszczeń, tuneli. W średniowieczu w czasach swej świetności miasto liczyło kilkaset komnat na 13 kondygnacjach, w których mogło się schować od 20 do 60 tys. mieszkańców. Zanim jednak tam dotrzemy do zobaczenia mamy jeszcze nowość na gruzińskiej mapie atrakcji, czyli diamentowy most wiszący kilkadziesiąt metrów nad kanionem Dashabasi. Ostatni etap naszej dzisiejszej podróży to offroadowy odcinek po gruzińskim stepie. Trasa będzie się wić pomiędzy wygasłymi wulkanami (o wysokości ponad 3600 m n.p.m.), jeziorami i opuszczonymi wioskami. Na koniec dnia zjazd bardzo eksponowaną drogą w głąb kanionu gdzie zatrzymamy się na nocleg.
  Nocleg w hotelu.

  Dzień 3.
  Trasa: Wardzia – Kutaisi (204 km)
  Zwiedzamy Skalne Miasto, po czym wyruszamy w kierunku dawnej tureckiej twierdzy w Achalciche. Tam będziemy mieli czas wolny, który przeznaczymy na spacery po ogrodach twierdzy i obiad. W drugiej połowie dnia wjedziemy do Borjomskiego Parku Narodowego. Park ten leży w środkowej Gruzji i zajmuje 7,6% jej terytorium. Jest to także pierwszy rezerwat na Kaukazie. Znajduje się tu także źródło znanej na całym świecie wody mineralnej Borjomi. Na koniec dnia wspinamy się na przełęcz Zegari i przejeżdżamy na północną stronę Kaukazu Małego. Wieczorem kolacja i wyjście do miasta Kutaisi.
  Nocleg w hotelu

  Dzień 4.
  Trasa: Kutaisi – Mestia (215 km)
  Tego dnia wyruszamy w drogę do Mestii kierunku legendarnej, górskiej krainy Swanetii. Po drodze zabierzemy Was na krótką wycieczkę pontonami, którymi przepłyniemy urokliwym kanionem rzeki Abasha. Po emocjonującej trasie pełnej zakrętów, serpentyn i niesamowitych widoków odpoczniemy w Mestii. Spróbujemy lokalnych specjałów, będzie też czas na zakup pamiątek lub zaopatrzenie się we wspaniałe gruzińskie wino.
  Nocleg w hotelu.

  Dzień 5.
  Trasa: Mestia – Ushguli (45 km)
  To jeden z luźniejszych dni naszego wyjazdu. Ruszamy do Ushguli przez przełęcz Ughviri. W Ushguli czas stanął w miejscu. Będziecie mogli zobaczyć jak przez setki lat żyją na tym terenie Swanowie. Na miejsce dojedziemy o wczesnej porze, więc chętni będą mieli czas na spacer po wiosce lub na trekking w okolicach pobliskiego lodowca. Leniuszki mogą natomiast podziwiać najwyższy szczyt Gruzji, czyli Scharę (5193 m n.p.m.) popijając kawę na hotelowej werandzie.
  Nocleg w hotelu.

  Dzień 6.
  Trasa: Ushguli – Kutaisi (180 km)
  W trzeci dzień naszej wyprawy wyjedziemy z górskiego rejonu Swanteii przejeżdżając przez cały ten region, przemieścimy się przez Letheki w stronę Kutaisi gdzie zanocujemy. Pierwsze kilometry to offroadowa jazda zniszczonymi drogami szutrowymi Kaukazu więc emocji na pewno nie będzie brakować. Czeka nas wiele wspaniałych górskich krajobrazów, przejazd przez niesamowitą przełęcz Zagari. Pod koniec dnia zwiedzimy Jaskinię Prometeusza, jedną z ciekawszych pod względem szaty naciekowej dostępnych dla turystów, która ma długość 1420 m.
  Nocleg w hotelu.

  Dzień 7.
  Trasa: Kutaisi – Kazbegi (320 km)
  Tego dnia ruszamy w inny rejon Kaukazu Wielkiego. Czeka nas przejazd Gruzińską „Drogą Wojenną” do klasztoru Cminda Sameba, jednego z najpiękniej położonych klasztorów na świecie u stóp pięciotysięcznika Kazbek. Przejedziemy przez przełęcz Krzyżową 2379 m n.p.m. i znany kurort narciarski Gudauri.
  Nocleg w hotelu.

  Dzień 8.
  Trasa: Kazbegi – Tbilisi (190 km)
  Dziś na nas czeka eksploracja doliny Truso jednej z najpiękniejszych w tej okolicy gdzie na jej końcu zobaczymy fortece Zakagori. W drodze do Tibilisi zwiedzimy jeszcze Mchettę, dawną stolicę Gruzji oraz twierdzę Ananuri. Następnie po dotarciu do Tbilisi będziemy mogli zrelaksować się w tureckich łaźniach. Resztę dnia przeznaczymy na czas wolny, zwiedzanie miasta i zakup pamiątek.
  Nocleg w hotelu.
  Nocny Wylot do Polski.

  Dzień 9.
  Poranny przylot do Polski.


  Przygotowana trasa może ulec zmianie w zależności od sytuacji pogodowej, politycznej itp.

  Schematyczna mapa wyprawy

  Koszty uczestnictwa

  2 osoby w samochodzie

  4600 zł/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata 3600 zł, na 30 dni przed wyprawą

  3 osoby w samochodzie

  4250 zł/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata 3250 zł, na 30 dni przed wyprawą

  4 osoby w samochodzie

  4000 zł/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata 3000 zł, na 30 dni przed wyprawą

  Cena obejmuje:

  • wynajem samochodu terenowego na 7 dni
  • 8 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe (dopłata do jedynki 600 zł)
  • 8 śniadań, 4 obiadokolacje
  • ubezpieczenie KL, NW – UNIQUA na 100 000 euro
  • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy przez doświadczonego pilota z Polski
  • koszulka

  Cena nie obejmuje:

  • obowiązkowej opłaty na miejscu 200 $
  • przelotu (1500-2500 zł)
  • paliwa na całą trasę (około 800 zł)
  • biletów wstępu do atrakcji (około 200 zł)
  • wyżywienia (około 300 zł / osoba)