Bośnia – Bałkańska Przygoda 6-12.08.2022
26 listopada 2019
Islandia – Surowa Wyspa 15-25.08.2022
29 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Charakterystyka imprezy:

„Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży”

Zostańcie więc naszym towarzyszem wyprawie do Gruzji. To jeden z najpiękniejszych krajów na świecie, i nie twierdzimy to tylko my ale jak mówi gruzińska legenda sam Pan Bóg chciał ją sobie zatrzymać dla siebie, ale gdy zakończył podział Ziemi na poszczególne narody zauważył, że pominął Gruzinów, którzy w tym czasie pili wino za jego zdrowie. Cóż miał zrobić musiał oddać im swoją wymarzoną krainę. Gruzja to kraj, w którym każdy miłośnik podróży znajdzie miejsce dla siebie, niespełna tydzień starczy by się o tym przekonać.

Urok Kaukazu urzeknie każdego, jednego dnia zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych szczytów, magia morza czarnego, gościnność i życzliwość Gruzinów to chyba najważniejszy czynnik tego że do Gruzji chce się wciąż powracać.

Wyprawa Gruzja – Wachtanguri nie wymaga wielu przygotowań, samochody z pełnym wyposażeniem wynajmujemy na miejscu, nie potrzeba mieć większych umiejętności z jazdy w terenie, może w niej wziąć udział każdy, kto ma tylko ochotę przeżyć wspaniała kaukaską przygodę.

Zobacz jak było na poprzednich wyprawach:

Szczegółowy plan wyprawy:

Dzień 0
Wylot z Warszawy późnym wieczorem. Przelot do Tbilisi

Dzień 1
Trasa: Tbilisi – Dawid Garedża – Tbilisi 140km
Wczesne zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po locie, śniadanie. Po południu wyjazd do kompleksu monastyrów Dawid Garedża założonych przez jednego z syryjskich mnichów na półpustynnych stokach góry Garedża w Kachetii. Następnie odwiedziny lokalnej polskiej gospody w Udabno, przerwa na obiad. Powrót do Tbilisi. Gruzińska Supra i pokaz tańców.
Nocleg: hotel usytuowany w bliskim sąsiedztwie centrum miasta, bar, restauracja

Dzień 2
Trasa: Tbilisi – Wardzia 220km
Drugiego dnia będziemy kierować się w stronę skalnego miasta Wardzia. Jest to niebywały kompleks skalnych pomieszczeń, tuneli. W średniowieczu w czasach swej świetności miasto
liczyło 3000 komnat na 13 kondygnacjach, w których mogło się schować od 20 do 60 tys. mieszkańców. Zanim jednak tam dotrzemy do pokonania będziemy mieli offroadowy odcinek
po gruzińskim stepie. Trasa będzie się wić pomiędzy wygasłymi wulkanami (o wysokości ponad 3600m n.p.m), jeziorami i opuszczonymi wioskami. W połowie dnia przerwa na zakup pożywienia, kawę. Na koniec dnia przejazd nad przepastną granią wąwozu.
Nocleg – Hotel, bar, restauracja

Dzień 3
Trasa: Wardzia – Kutaisi 204km
Zwiedzamy Skalne Miasto po czym wyruszamy w kierunku dawnej tureckiej twierdzy w Achalciche. Tam będziemy mieli czas wolny, który przeznaczymy na spacery po
ogrodach twierdzy i obiad. W drugiej połowie dnia wjedziemy do Borjomskiego Parku Narodowego. Park ten leży w środkowej Gruzji i zajmuje 7,6% jej terytorium. Jest to także pierwszy rezerwat na Kaukazie. Znajduje się tu także źródło znanej na całym świecie wody mineralnej Borjomi. Na koniec dnia wspinamy się na przełęcz Zegari i przejeżdżamy na północną stronę Kaukazu Małego. Wieczorem kolacja i wyjście do miasta Kutaisi.
Nocleg: Hotel, jedzenie restauracja.

Dzień 4
Trasa: Kutaisi – Mestia 170km
Czwartego dnia z Kutaisi wyruszamy w kierunku legendarnej, górskiej krainy Swanetii. Po drodze zabierzemy Was na krótką wycieczkę pontonami, którymi przepłyniemy urokliwym kanionem rzeki Abasha. Następnie oglądniemy jedną z największych tam rzecznych w tej cześci świata. Po emocjonującej trasie pełnej zakrętów, serpentyn i niesamowitych widoków odpoczniemy w Mestii. Spróbujemy lokalnych specjałów, będzie też czas na zakup pamiątek lub zaopatrzenie się we wspaniałe gruzińskie wino.

Dzień 5
Trasa: Mestia – Ushguli 70km
To jeden z luźniejszych dni naszego wyjazdu. Ruszamy do Ushguli przez przełęcz Ughviri. W Ushguli czas stanął w miejscu. Będziecie mogli zobaczyć jak przez setki lat żyją na tym terenie Swanowie. Na miejsce dojedziemy o wczesnej porze więc chętni będą mieli czas na spacer po wiosce lub na treking w okolicach pobliskiego lodowca. Leniuszki mogą natomiast mogą podziwiać najwyższy szczyt Gruzji czyli Scharę (5193 m n.p.m) popijając kawę na hotelowej werandzie.

Dzień 6
Ushguli – Kutaisi 150km
W szósty dzień naszej wyprawy wyjedziemy z Górskiego rejonu Swanteii przejeżdżając przez cały ten region, przemieści się przz Letheki w stronę Kutaisi gdzie zanocujemy. Pierwsze
klilometry to offroadowa jazda zniszonymi drogami szutrowymi Kaukazu więc emocji na pewno nie będzie brakować czeka nas wiele wspaniałych górskich krajobrazów, przejaz przez niesamowitą przełęcz Zagari. Pod koniec dnia zwiedzimy Jaskinię Prometeusza, jedną z ciekawszych pod względem szaty naciekowej dostępnych dla turystów, która ma długość 1420 m.
Nocleg: Hotel

Dzień 7
Kutaisi – Kazbegi 320km
Przenosimy się w inny rejon Kaukazu Wielkiego. Czeka nas przejazd Gruzińską “Drogą Wojenną” do klasztoru Cminda Sameba, jednego z najpiękniej położonych klasztorów na świecie u stóp pięciotysięcznika Kazbek. Przejedziemy przez przełęcz Krzyżową 2379 m. n.p.m i znany kurort narciaski Gudauri.
Nocleg: Hotel- restauracja, bar

Dzień 8
Kazbegi – Tbilisi 150km
W ostatnim dniu Gruzińskiej przygody zwiedzimy Mchettę, dawną stolicę Gruzji oraz twierdzę Ananuri. Następnie wrócimy do Tbilisi gdzie po trudach drogi będziemy mogli zrelaksować
się w tureckich łaźniach. Resztę dnia przeznaczymy na czas wolny, zwiedzanie miasta i zakup pamiątek.
Nocleg: Hotel – restauracja,bar

Dzień 9
Powrót samolotem do kraju.

Zaznaczamy, że przygotowana trasa może ulec zmianie w zależności od sytuacji pogodowej, politycznej itp.

Termin wyjazdu: 12-21 sierpnia 2022
Kod wyprawy: GRU0822

Przeważnie drogi szutrowe, gruntowe. Pare stromych podjazdów trudnych tylko w czasie złej pogody.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Wymagania:

 • Ubranie na ciepłe i chłodniejsze dni, buty górskie za kostkę, nakrycie głowy, kurtka

Przydatne informacje:

 • Stolica Gruzji: Tibilisi
 • Pozostałe główne miasta: Kutaisi, Batumi
 • Język urzędowy: gruziński
 • Waluta: 1 lari = 100 tetri, najlepiej zabrać euro
 • Potrzebne dokumenty: Paszport ważny min. 6 miesięcy
 • Jedzenie: po przylocie zaopatrujemy się w potrzebne rzeczy na czas podróży (w miarę możliwości jemy w restauracjach i hotelach)
 • Trasa: dziennie będziemy pokonywać ok. 100-300 km
 • Można wypłacać pieniądze z bankomatów
 • Szczepienia nie są wymagane
 • Ceny paliwa: Około 4 zł/litr
 • Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tbilisi
  ul. Zubałaszwili 19, 0108 Tbilisi,
  tel. +995 32 920398,
  e-mail: ambpolgruzja@access.sanet.ge
  Oficjalna strona polskiej ambasady w Tbilsi

Kontakt z nami!

Mariusz
tel. +48 607 955 607
tel. +48 690 955 900
mariusz@podroze4x4.pl

Koszty uczestnictwa:

2 osoby w samochodzie

4400 zł/osoba

I rata- 1000 PLN – przy zapisie
II rata 3400 PLN – na 30 dni przed wyprawą

3 osoby w samochodzie

4050 zł/osoba

I rata- 1000 PLN – przy zapisie
II rata 3050 PLN – na 30 dni przed wyprawą

4 osoby w samochodzie

3800 zł/osoba

I rata- 1000 PLN – przy zapisie
II rata 2800 PLN – na 30 dni przed wyprawą

Cena obejmuje:

 • wynajem samochodu terenowego na 8 dni
 • 8 noclegów w hotelach pokoje 2 osobowe (600zł dopłata do jedynki)
 • 8 śniadań, 6 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL, NW – UNIQUAna 100 000 euro
 • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy przez doświadczonego pilota z Polski
 • koszulka

Cena nie obejmuje:

 • przelot (800-1300 zł)
 • paliwo na cała trasę (600PLN)
 • bilety wstępu do atrakcji (ok. 150PLN)
 • wyżywienia (300PLN/osoba)