fbpx
USA – Amerykański sen
2022-11-23
Maroko – Lisy Pustyni: 30.10 – 06.11.2023
2023-03-21

Najbliższe terminy:

1-8 lipca 2023

5-12 sierpnia 2023

Przeważnie drogi szutrowe, grunowe. Pare stromych podjazdów trudnych tylko w czasie złej pogody

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Wymagania:

 • Samochód z napędem 4×4 z reduktorem
 • Opony AT
 • Taśma holownicza
 • Radio CB
 • Części zapasowe
 • Sprzęt biwakowy (stolik, krzesełka, kuchenka gazowa, naboje z gazem, garnki do gotowania, talerze, sztućce, kubki, kanister na wodę, itp.)

Przydatne informacje:

 • Ceny paliwa: Diesel – waha się w granicach 4-5,50 zł
 • Wyżywienie: Ceny jak w Polsce

Miejsce spotkania w Czarnogórze:

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

  Zobacz inne wyprawy:

  Wyprawa Czarnogóra 4x4

  Przygody 4x4 na Bałkanach, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.

  Czarnogóra – trochę wbrew swojej nazwie – to nie tylko góry. To także morze z pięknymi plażami, szmaragdowe rwące rzeki i dzikie jeziora. 

  Jest to jedna z najprostszych, pod względem offroadowym, wypraw w naszym kalendarzu. Większość trasy prowadzi drogami szutrowymi i asfaltowymi. Czarnogóra wynagradza jednak to po stokroć swoimi walorami, kalejdoskopem pejzaży, czystym morzem, świetnym jedzeniem. Jest to też świetny pomysł na połączenie offroadu i wakacyjnego plażowania. Wyprawa ma charakter turystyczny. Udział w niej możliwy jest fabrycznym samochodem terenowym z napędem na cztery koła. Noclegi w większości w namiotach, w tym okresie czasu jest bardzo ciepło, a noclegi w tak pięknych miejscach pozostają w pamięci na długo, choć nie wykluczamy możliwości nocowania w hotelach, zajazdach czy na campingu. Jeżeli chodzi o jedzenie to w miarę możliwości korzystamy z lokalnych specjałów, ale zabieramy jedzenie również ze sobą z polski co za tym idzie również cały sprzęt biwakowy.

  Czarnogóra – Bałkańska Przygoda to świetny pomysł na rodzinny urlop w nieszablonowej formie. W programie wyprawy 4×4 w Czarnogórze znajduje się m.in. rafting na rzece Tara, tyrolka nad kanionem rzeki Tary, możliwość lotu paralotnią, zatoka Kotorska, kanion Tara, Budva, Herceg Novi, Góry Orjen oraz Góry Komovi.

  Szczegółowy plan wyprawy

  Dzień 1.
  Scepan Polje
  Spotykamy się w sobotę wieczorem w  malowniczo położonym campingu nad rzeką Tara, nieopodal miejscowości Scepan Polje. W tym miejscu zostaniemy przez 2 dni.

  Dzień 2.
  Rafting na rzece Tara
  Naszą wspólną przygodę na terenie Czarnogóry od raftingu na rzece Tara, płynącej w jednym z najpiękniejszych kanionów w Europie. Wśród jej spienionych wód pokonamy dystans 18 km podczas którego czekają na nas aż 22 katarakty (progi wodne) oraz niezapomniane widoki wodospadów i wysokich na 300 metrów ścian wąwozu. Po ochłonięciu z wrażeń, spróbujemy miejscowych specjałów kulinarnych. Czeka nas przepyszny, typowo czarnogórski obiad przygotowany przez lokalnego szefa kuchni. Wieczór spędzimy na campingu integrując się z grupą podczas wspólnego ogniska oraz zbierając siły na kolejny, pełen wrażeń dzień.

  Dzień 3.
  Trasa: Scepan Polje – Zabljak – jezioro Pivskie – połonina przy granicy z Bośnią i Hercegowiną (20 km)
  Po nocy spędzonej w namiotach, wśród krystalicznie czystego powietrza czarnogórskich gór, startujemy do ekscytującego etapu podróży, który wiedzie przez najwyższe góry w Czarnogórze – Durmitor. Na trasie zobaczymy malowniczy kanion Susica, który wraz z kanionem Tara zalicza się do najpiękniejszych elementów Parku Narodowego Durmitor, będącego pod ochroną UNESCO. Podczas Naszej podróży „wdrapiemy” się na jeden z najwyższych szczytów Czarnogóry – Crna Gora, na wysokość 2000 m n.p.m. Na odpoczynek zatrzymamy się w miejscowości Zabljak, najwyżej położonym miasteczku w Czarnogórze – 1440 m n.p.m. Nasza dalsza trasa to drogi wijące się serpentynami przez piękne i malownicze górskie doliny. Po drodze będziemy mijać niezliczone, wykute w skale tunele, aż dotrzemy nad wspaniały zalew Piva. Po krótkiej przerwie i relaksującej kąpieli udamy się na nocleg, który spędzimy w pięknej i dzikiej okolicy tuż przy granicy z Bosnią i Hercegowina. Nocleg na połoninie.

  Dzień 4.
  Trasa: Połonina – Pivski Monastyr – Niksic – Góry Orjen  – Herceg Novi
  Trasa prowadzi do Herceg Novi, miasta którego początki sięgają XIV wieku, słynącego ze starówki z zabytkami zarówno w stylu orientalnym, jak i barokowym. Obok Budvy i Kotoru, Herceg Novi jest najczęściej odwiedzanym przez turystów kurortem Czarnogóry. Po drodze zatrzymamy się w jednym z najstarszych monastyrów w Czarnogórze – Pivski Monastyr. Znajduję się w pobliżu wsi Goransko. Jest to jeden z nielicznych zabytków okolicy. Powstał w latach 1573-86 nad górnym biegiem Pivy, w miejscu, które obecnie zajmuje się pod wodami jeziora. Monastyr został przeniesiony kamień po kamieniu przed planowaną budową elektrowni wodnej i utworzeniem zalewu . W skarbcu znajdują się freski z XIII wieku, rzadkie księgi oraz artystyczne przedmioty metalowe. Kościół posiada także psałterz wydrukowany na prasie drukarskiej Čnojevica w latach 1493-1496. Dalej nasza trasa prowadzi przez Niksic, drugie co do wielkości miasto w Czarnogórze (60 tys. mieszkańców) a następnie starą wojenna drogą przez góry Orjen. Na nocleg zatrzymamy się na campingu starym gradzie w Herceg Novi. Nocleg na campingu.

  Dzień 5.
  Trasa: Herceg Novi – Kotor – Njegus – Sveti Stefan (150 km)
  Tego dnia nasz pierwszy przystanek to miejscowość Kotor, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę największego nad Adriatykiem fiordu znajdującego się w Zatoce Kotorskiej. Tutejszy krajobraz przypominający nadmorskie klify z północy Europy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Po 2 godzinnej przerwie, karawana naszych samochodów wyruszy w dalszą drogę. Kilkudziesięcioma serpentynami będziemy się wspinać do miejscowości Njegus, słynącej w całej Czarnogórze z produkcji przepysznej szynki oraz rakiji. Po osobistej degustacji tradycyjnych czarnogórskich specjałów, udamy się na krótką wizytę do Budwy – najpopularniejszego ośrodka wypoczynkowego Czarnogóry, słynącego z przepięknych piaszczystych plaż oraz ogromnej i budzącej respekt twierdzy obronnej. Roztacza się z niej wspaniały widok na okolicę a trzy czwarte drogi wokół miasta można przejść po jej murach obronnych. Kilka kilometrów dalej dotrzemy do znanej miejscowości –  Św. Stefan, gdzie po rozbiciu obozu będziemy mogli rozkoszować się wspaniałym adriatyckim zachodem słońca. Nocleg na campingu.

  Dzień 6.
  Sveti Sefan
  W tym dniu zaplanowaliśmy dzień wolny nad brzegami Adriatyku. Wedle osobistego uznania proponujemy plażowanie, snoorkeling lub zwiedzanie pobliskich atrakcji.

  Dzień 7.
  Trasa: Sveti Stefan – Podgorica – Jeziorko w górach (150 km)
  W przedostatni dzień podróży po Czarnogórze dotrzemy do miasta Virpazar, gdzie będziemy mogli podziwiać największy w tej części Europy, zbiornik słodkiej wody – Jezioro Szkoderskie. W tym niesamowitym jeziorze żyje ponad 40 różnych gatunków ryb. Po krótkiej przerwie nad malowniczym brzegiem zalewu, udamy się do stolicy Czarnogóry, Podgoricy a następnie w góry Komovi znajdujące się na granicy z Albanią. Nocleg spędzimy w pięknym i romantycznym miejscu tuż nad dzikim jeziorem otoczonym wysokimi skalistymi ścianami. Nasz biwak odbędzie się na wysokości 1330 m n.p.m. Nocleg na dziko.

  Dzień 8.
  Trasa: Jezioro w górach – Plav (150 km)
  Tego dnia, czeka nas przejazd przez dzikie i niezamieszkałe góry, które będziemy mogli podziwiać podczas fascynującej wspinaczki nad Jezioro Biogradzkie. Dotrzemy aż na wysokość 1800 m n.p.m. po opuszczeniu gór skierujemy się do miejscowości Plav w pobliże granicy Albańskiej. Nocleg na campingu.

  Dzień 9.
  Powrót do Polski.

  Zaznaczamy że podana trasa może być modyfikowana na miejscu.

  Trasa Czarnogóra – Bałkańska Przygoda prowadzi zarówno drogami szutrowymi jak i asfaltowymi. Drogi szutrowe są w złym stanie, przez co średnia prędkości jazdy może spaść nawet do 15 km/h. Dystanse pokonywane dziennie będą uzależnione od tempa podróży całej grupy i będą się wahać w granicach od 60-300 km dziennie. Jeździć będziemy w godzinach 9:30 do 18:00.

  Koszty uczestnictwa

  Udział w wyprawie własnym samochodem terenowym

  2000 zł/samochód

  I rata 500 zł, przy zapisie
  II rata 1500 zł, na 14 dni przed wyprawą


  Cena obejmuje:

  • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy
  • przygotowanie wcześniej przejechanych tras
  • opieka organizatora
  • pomoc techniczna

  Cena nie obejmuje:

  • paliwa
  • wyżywienia
  • noclegów na campingu (20-40 zł/osoba)
  • rafting 40-45 euro (nieobowiązkowe)
  • tyrolka 20-25 euro (nieobowiązkowe)
  • lot paralotnią 60-70 euro (nieobowiązkowe)

  Udział w wyprawie w samochodzie organizatora

  2500 zł/osoba

  I rata 500 zł, przy zapisie
  II rata 2000 zł, na 14 dni przed wyprawą


  Cena obejmuje:

  • miejsce w samochodzie na czas wyprawy
  • możliwość prowadzenia samochodu
  • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy
  • cały potrzebny sprzęt biwakowy
  • opieka organizatora
  • paliwo

  Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia
  • noclegów na campingu (20-40 zł/osoba)
  • rafting 40-45 euro (nieobowiązkowe)
  • tyrolka 20-25 euro (nieobowiązkowe)
  • lot paralotnią 60-70 euro (nieobowiązkowe)

  Udział w wyprawie wynajętym samochodem

  6500 zł/samochód

  I rata 500 zł, przy zapisie
  II rata 6000 zł, przy odbiorze auta

  Cena obejmuje:

  • wynajęcie samochodu terenowego
  • szkolenie z jazdy w terenie
  • przygotowanie i prowadzenie wyprawy
  • przygotowanie wcześniej przejechanych tras
  • cały potrzebny sprzęt biwakowy
  • opieka organizatora
  • pomoc techniczna

  Cena nie obejmuje:

  • paliwa
  • wyżywienia
  • noclegów na campingu (20-40 zł/osoba)
  • rafting 40-45 euro (nieobowiązkowe)
  • tyrolka 20-25 euro (nieobowiązkowe)
  • lot paralotnią 60-70 euro (nieobowiązkowe)

  Zgłoszenia na wyprawę

  Aby zapisać się na wyprawę, należy wybrać jeden z poniższych terminów a następnie wypełnić i wysłać formularz oraz opłacić opłatę rezerwacyjną (I rata) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. Na 14 dni przed imprezą prosimy o wpłatę II raty.