fbpx
Maroko – Adventure Tour 2013
2013-03-04
Ukraina – Błotna przygoda 2013
2013-04-22

Tunezja położona jest w Afryce Północnej i zajmuje powierzchnię wielkości połowy Polski. Wybrzeże Tunezji na północy i wschodzie opływa Morze Śródziemne. Północ kraju jest górzysta i gęsto zalesiona. Im dalej na południe, ukształtowanie terenu zmienia się w coraz bardziej płaskie i suche aż do obszaru szotów (słone jeziora, zazwyczaj wyschnięte) wyznaczających początek strefy saharyjskiej.

Organizowana przez nas wyprawa do Tunezji to fajny sposób na rozpoczęcie swojej off-roadowej przygody z Saharą.
Z naszych obserwacji wynika iż Tunezja jest krajem często odwiedzanym przez miłośników samochodów terenowych, którzy lubią pustynne klimaty, na swych trasach spotykamy wielu obcokrajowców, to jest dowód na to że Tunezja jest dobrym zalążkiem przyszłych doznań wyprawowych.
Podczas tej wyprawy każdy z uczestników miał okazje wypróbować swoich sił podczas pokonywania piaszczystych wydm, wyschniętych jezior, oraz różnego rodzaju przeszkód terenowych spotykanych na Saharze.
Większość noclegów zaplanowana była pod namiotami na dziko co według nas ma to swój urok i niezapomniany klimat, dzięki temu można było poczuć przestrzenie i dzikość pustyni. Podczas tej ekspedycji można było zobaczyć wioski Beduinów, starożytne miasta, przepiękne oazy uroki pustyni oraz scenografie Gwiezdnych Wojen.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110472208070366183283/albumid/5855162747756507249?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *