fbpx
Kirgistan – Jedwabny Szlak
2016-12-14
Botswana – W Delcie Okawango
2019-11-04

Termin wyjazdu:

20 kwietnia
– 5 maja 2025

Drogi szutrowe utwardzone, asfalt.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Ważne informacje:

  • Paszport uczestnika musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu.
  • Wszelkich informacji o zalecanych szczepieniach, w tym zabezpieczenia przeciwmalarycznego udzielają Wojewódzkie Stacje Sanitarno Epidemiologiczne.
  • Wyprawa jest przeznaczona dla zaprawionych podróżników, którym nie straszne są niewygody, kurz i upał.
  • Rezerwacje hotelowe oraz ostateczna wycena zostaną potwierdzone w momencie złożenia zamówienia.
  • Kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów w czasie podróży może ulec zmianie.
  • Prosimy o minimalny bagaż. Wygodniej będzie nam zapakować dwie mniejsze torby niż jedna ogromną ciężką walizkę. Torby podróżne najlepiej aby były stare takie już na dobicie bowiem jest duże prawdopodobieństwo, że się okurzą i podniszczą.

Nie zabierajcie:

  • poduszek, śpiworów, ręczników, niepotrzebnych rzeczy, które będę jedynie obciążały samochód,
  • przejściówek elektrycznych bo i tak nie pasują.
  • dużych, ciężkich walizek, które mogą się nie zmieścić do części bagażowej Land Rovera.

Zabierzcie ze sobą:

  • koszulki letnie, sandały,
  • ciepły polar, dresy lub pidżamkę do spania,
  • krem przeciwsłoneczny, okulary słoneczne, kapelusz,
  • lornetkę, czołówki,
  • pamiątki dla dzieci przy drodze

Miejsca wylotów:

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

    Zobacz inne wyprawy:

    Wyprawa Namibia - Botswana - Zimbabwe 4x4

    Przygody 4x4 na czarnym lądzie, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.
    Wyprawa kids friendly.

    Dość powszechne jest hasło promujące Namibię w przemyśle turystycznym, przedstawiające ten kraj jako „Krainę kontrastów”. Nie jest to tylko slogan reklamowy.

    Namibia jako jeden z ostatnich krajów afrykańskich uzyskała niepodległość w 1990 roku. Powierzchnia tego kraju południowej części Afryki – wciśniętego pomiędzy Oceanem Atlantyckim od zachodu, a pustynią Kalahari od wschodu – wynosi 824 292 km kwadratowe.

    Szczegółowy plan wyprawy:

    Dzień 1
    Trasa: Windhoek Airport – Windhoek- Erindi. Dystans: 45+165 km
    Odebranie z lotniska. Zapoznanie się z samochodem i sprzętem, odpoczynek po podróży, zakupy.
    Po Lunchu przejazd do Erindi, który uznawany jest za największy prywatny rezerwat przyrody na Świecie. Na terenie 100 000 hektarów znajduje się 15 000 zwierząt i 300 gatunków ptaków. Czas w Erindi spędzimy na relaksie, a także safari po parku gdzie będziemy mogli podglądać: lwy, gepardy, nosorożce, słonie i inne afrykańskie zwierzęta.

     

    Dzień 2
    Trasa: Erindi–-Grootfontain-Roys Camp. Dystans: 390km
    Wyruszamy w drogę na północ, a pierwszym miasteczkiem jakie napotkamy będzie malownicze farmerskie Otjiwarongo. Można tutaj się zaopatrzyć w dobrą mięsine i inne produkty spożywcze. Zatankujemy auta i uzupełnimy kartoniki wina. Kolejnym przystankiem będzie Grootfontain, w okolicach którego znajduje się największy meteoryt Hoba. Waży on 80 ton.

    Dzień 3
    Trasa: Erindi–-Grootfontain-Rundu-Kavango. Dystans: 410km
    Z Grootfontain do Rundu jest prosty odcinek drogi asfaltowej. Kavango Region jest zamieszkiwany przez ludność Okavango. Ich życie związane jest bezgranicznie z rzeką. Krótki postój w Divindu, gdzie zatankujemy ale na wielkie zakupy nie mamy co liczyć. Wieczorem na kultowym Campingu w Ngepi zasiądziemy na tronie z widokiem na Okavango a hippy nie dadzą nam spać. Kto bardziej odważny może popływać z krokodylami w baseniku w rzece. Po drodze mamy dwa Living Museum : Bushmeni w okolicy Roys Camp oraz Lud Kavango w Rundu.

     

    Dzień 4
    Trasa: Kavango – Kongola (Caprivi). Dystans: 247km
    Dzisiejszy odcinek nie jest za długi i powinniśmy być na miejscu wczesnym popołudniem. Cała droga prowadzi przez Caprivi i teren Parku Narodowego Bwabata, Trasa udekorowana jest znakami drogowymi UWAGA SŁONIE. Jest to szlak największej populacji słoni, migrującej od Chobe do Zambezi
    Zanim Wyruszymy w drogę to zajedziemy do przeuroczego Parku Mahango Game Reserve gdzie oprócz zwierząt zobaczymy ogromne Baobaby.
    Kwando River jest trzecia nazwą tej samej rzeki czyli Chobe-Lynianti – Kwando. Jak wiemy Chobe i Lynianti to jeden z ostatnich regionów gdzie życie zwierząt zostało poszanowane przez człowieka i istnieje harmonia współżycia miedzy zwierzętami a nami. Na drodze dojazdowej należy być bardzo ostrożnym bowiem ogromne stada lubią przebiegać przez główną drogę.
    W Kasane wybierzemy się na wyprawę łodzią po rzece Chobe, gdzie na pewno spotkamy spektakl zwierząt.

     

    Dzień 5-6
    Trasa: Kongola – Kasane – Victoria Falls. Dystans: 340km
    Przeprawa graniczna jest nieprzewidywalna i zależna od nasilenia ruchu. Nie powinna trwać dłużej niż godzinę. Kasane to największa miejscowość tego regionu, z charakterystycznym dla Botswany lekkim chaosem architektonicznym. Jako stolica Chobe idealnie pokazuje nam współżycie ludzi i zwierząt. Chobe to największe skupisko słoni na świecie. Migracje słoni odbywają się w bardzo niewielkiej odległości od granic miasta, Na drodze dojazdowej należy być bardzo ostrożnym bowiem ogromne stada lubią przebiegać przez główną drogę. Krótki postój w Kasane, do którego wrócimy za kilka dni aby spędzić czas w lodgy nad Chobe i skorzystać z rejsu łodzią po słynnej rzece CHOBE
    Victoria Falls . Droga z Kasane do Victoria Falls to około 100 km. Musimy jednak przeprawić się przez granice i to może niestety potrwać. Ale bądźmy dobrej myśli, że dojedziemy w miarę wcześnie i będziemy mogli się upajać widokiem jednego z siedmiu cudów natury jakim jest Vic Falls. Na miejscu musicie zgłosić się do naszej Boskiej oy, która pomoże Wam w zorganizowaniu fakultetów MUST DO. Najpopularniejsze to Rafting, skok na bangge, Devils Pool, lot nad wodospadem, spacer z lwami i karmienie słoni.

     

    Dzień 7-8
    Trasa: Victoria Falls – Hwange National Park. Dystans: 320km
    Po wczesnym śniadaniu przejazd do Hwange National Park. Zanim jednak tam dojedziemy będziemy musieli się przeprawić boczną przeprawą graniczną w Pantamatenga. Jest to przeprawa bez ruchu i mamy nadzieję, zęe będzie dużo łatwiej niż w Kasane.
    Noclegi w Hwange zaplanowane są na kampingach (bardzo prymitywnych i zaniedbanych ale położonych w przepięknym miejscu).
    Park Narodowy Hwange jest największym rezerwatem dzikiej przyrody w Zimbabwe. Powierzchnią dorównuje Belgii. Jest to też bardzo stary park. Istniał już w czasach, gdy okolicę tę przemierzał Kazimierz Nowak, o czym tenże wspomniał w swych listach do żony.
    Na terenie rezerwatu znajdują się tak różne środowiska, jak ogromne połacie buszu, obszary bagienne, liczne szuwary i sadzawki, mnogość przeróżnych terenów trawiastych, które idąc w kierunku południowym zamieniają się w stepy a dalej obszary półpustynne i pustynne osławionej Kalahari. Ilość gatunków zwierząt tu występujących, mnogość stad i wielkości populacji są iście imponujące, między innymi występuje tu największa liczba gatunków ssaków spośród wszystkich afrykańskich Parków Narodowych. Samych słoni na terenie Hwange jest od 20-75 tysięcy, a że rezerwat nie jest ogrodzony i zwierzęta mogą się swobodnie przemieszczać poza jego obszar, stąd tak duże rozbieżności.

     

    Dzień 9
    Trasa: Hwange National Park-Kasane. Dystans: 230km
    W Kasane musicie być jak najwcześniej aby odpocząć w lodgy a o 1500 pojechać na rejs łodzią po rzece Chobe, gdzie na pewno spotkacie spektakl zwierząt.
    W Chobe możecie zaplanować Self Drive lub z przewodnikiem z lodgy, który na pewno Wam wypatrzy zwierzęta. Poza tym chyba nikomu nie zaszkodzi odpoczynek i relax przy basenie w pięknej lodgy.

     

    Dzień 10
    Trasa: Chobe National Park – Savuti. Dystans: 160km
    Droga z Kasane do Chobe to przede wszystkim Walka z luźnym piaskiem, Jeśli popada deszcz to jest dużo łatwiej bo jest troszeczkę ubity. Samochody dostają tu nieźle w kość ale w kilka aut spokojnie damy radę.
    Kontynuujemy naszą podróż po królestwie zwierząt. Coraz większa szansa napotkania drapieżników żyjących w tym rejonie. Dzisiejszy odcinek to przeprawa przez Chobe National Park, Savuti. Savuti Camp jest w samym centrum dzikiej przyrody. Słonie są częstymi gośćmi obozu. Słyszy się również że stada lwów leżą na drodze nie robiąc sobie z nadjeżdżających samochodów. Ostatnim razem stado Wild Dogs przebiegło nam przez obozowisko a podczas gotowania makaronu na kampie słoń przyszedł zajrzeć do garnka.

     

    Dzień 10-11
    Trasa: Savuti – Kwai River – Moremi (Campsite). Dystans: 250km
    Wjeżdżamy do Moremi przez North Gate.
    Moremi to ponad 1000 mil kwadratowych obszaru uważany za najpiękniejszy rezerwat przyrody w całej Afryce. Okavango Delta chyba znana jest każdemu. Mamy tutaj wodne laguny, niezliczona ilość kanalików wodnych, piaski Kalahari, Mopane i Knob Forest
    Zalane w północnej części woda rzeki Okavango tworząc idealne warunki dla dzikich zwierząt, dlatego jest to Park o najbardziej zagęszczony przez dzikie zwierzęta. Nie powinno być problemu aby zobaczyć lwy, słonie, bawoły, kudu, hieny, eland i wiele innych.

     

    Dzień 12
    Trasa: Moremi – Maun. Dystans: 150km
    Przystanek w Maun na uzupełnienie prowiantu i paliwa. Dla chętnych możemy zorganizować lot nad Okavango, który na pewno da wiele emocji i widoki z góry będą tematem niepowtarzalnych fotek . Na noc zatrzymamy się w Thamalakane Lodge. Nasz faworyt Maun jest uznawana za stolic Okavango Delta. Male miasteczko skąd się rozpoczynają i kończą wszystkie Wyprawy w głąb Delty. Tutaj odpoczniemy po trudach Savuti i Moremi i nabierzemy sił na powrót do domu. Jedynie co na pewno musicie zrobić to lot nad Delta Okavango.

     

    Dzień 13-14
    Trasa: Maun – Namibia (Gobabis) – Windhoek. Dystans: 540 + 250 km
    Opuszczamy Maun i kierujemy się na Ghanzi aby uzupełnić zapasy paliwa i wody. Droga powrotna zaplanowana jest na dwa dni tak aby na spokojnie dojechać do Windhoek.
    Pierwszy nocleg zaplanujemy w okolicach Gobabis. Miasteczko farmerskie gdzie można spotkać sporo białych farmerów starej daty ale i tez bardzo dużo Herero, którzy posiadają sporo farm , na których hodują swoje bydło. Na pewno spotkacie wiele kobiet w swoich tradycyjnych strojach. Miasteczko jest nazywane Capital of Cattle Country. Nie muszę chyba sugerować steaków wołowych na kolacje J
    Ostatni dzień to prosta droga na lotnisko do Windhoek gdzie zdamy samochody i zaplanujemy powrót do Namibii.

    Dzień 15
    Wylot.

    Zaznaczamy że podana trasa może być modyfikowana na miejscu.

    Informacje dodatkowe:

    Będziemy robili wszystko aby zrealizować zaplanowaną trasę w 100% i dlatego obiecujemy Wam, że zobaczycie najważniejsze symbole Namibii.

    Podróżowanie po Namibii to podróżowanie po trudnych drogach szutrowych, na których łatwo złapać gumę i dlatego to może opóźnić wyjazd niejednokrotnie. Samochody są serwisowane przed każdym wyjazdem ale jak wiadomo awarie mogą się zdarzyć.

    Będziemy do dyspozycji  24/7. Zależy nam na tym aby to był Wasz wyjazd życia!

    Jazda z nami na Safari oznacza trudniejsze warunki oraz to, że będziecie zdani na siebie podczas gotowania, mycia naczyń, rozbijaniu obozu. Namioty na dachu rozbija się w 2 minuty, a zwija w 3 minuty.

    Warunki na Campach są dobre i napewno przeżyjecie. Wszędzie jest toaleta z bieżącą woda i prysznic.

    Wstajemy skoro świt!

    Koszty uczestnictwa:

    2 osoby w samochodzie

    2000 zł + 1000 € + 850 €/osoba

    • I rata 2000 zł, przy zapisie
    • II rata 1000 €, na 30 dni przed wyprawą
    • III rata 850 €, gotówką w dniu rozpoczęcia

    3 osoby w samochodzie

    2000 zł + 1000€ + 650€/osoba

    • I rata 2000 zł, przy zapisie
    • II rata 1000 €, na 30 dni przed wyprawą
    • III rata 650 €, gotówką w dniu rozpoczęcia

    4 osoby w samochodzie

    2000 zł + 1000€ + 500€/osoba

    • I rata 2000 zł, przy zapisie
    • II rata 1000 €, na 30 dni przed wyprawą
    • III rata 500 €, gotówką w dniu rozpoczęcia

    Cena obejmuje:

    • wynajem samochodu terenowego na czas wyprawy
    • noclegi (10 na campingach*, 4 lodge)
    • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy
    • ubezpieczenie
    • opieka organizatora
    • pomoc techniczna
    • pamiątkowe gadżety

    Cena nie obejmuje:

    • biletu lotniczego (ok. 1000 €/osoba)
    • wizy (ok. 150 €/auto)
    • opłat granicznych (ok. 80 €/osoba)
    • wyżywienia (ok. 150 €/osoba)
    • paliwo  (ok. 400 €/auto)
    • wstęp do parku  (ok. 150 €/osoba)
    • napiwków

     

    *W kilku miejscach za dopłatą istnieje możliwość zamiany campingu na domki lub hotel

    Zgłoszenia na wyprawę:

    Aby zapisać się na wyprawę, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić opłatę rezerwacyjną (I rata) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. Na 30 dni przed imprezą prosimy o wpłatę II raty.

    Dodatkowych uczestników (jeśli jedziesz w więcej osób) możesz zgłosić w dolnej części formularza (pola nieobowiązkowe).

    Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane. Po wypełnieniu formularza otrzymasz automatyczną odpowiedź na adres mail podany w zgłoszeniu.

    Po wysłaniu zgłoszenia, prosimy o wpłatę na konto:

    mBank 70 1140 2004 0000 3402 3164 9457
    Akteon Mariusz Pietrzycki

    W tytule przelewu prosimy napisać: NAB-BOTS-ZIMB-0425, [TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]