fbpx
Maroko – Lisy Pustyni: 8-15.12.2023
2023-03-21
Uganda – Perła Afryki: 24.11-06.12.2023
2023-04-07

Termin wyjazdu: 16-23.02.2024
Kod wyprawy: MRK-LP0224

Drogi szutrowe utwardzone, będziemy jeździć również po wydmach.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Wymagania:

 • Program przeznaczony dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie.
 • Bagaż główny należy najlepiej zapakować w walizkę lub miękką torbę podróżną.

Przydatne informacje:

 • Stolica Maroka: Rabat.
 • Pozostałe główne miasta: Agadir, Asafi, Casablanca, Meknes, Fez, Marrakesz.
 • Język urzędowy: arabski, używane są również: berberyjski i francuski, w miejscowościach turystycznych także angielski i hiszpański.
 • Waluta: 1 dirham marokański = 0,37 zł. W prywatnych sklepach można płacić euro i dolarami.
 • Potrzebne dokumenty: Paszport ważny min. 6 miesięcy.
 • Ceny paliwa: Około 1 euro/litr.
 • Wiza: Do 90 dni nie są potrzebne. Nie można wywozić za granicę waluty marokańskiej.
 • Obowiązuje zakaz wstępu do meczetów dla innowierców. Nie wolno też wchodzić na muzułmańskie cmentarze.
 • W ramadanie lepiej powstrzymać się od jedzenia, picia i palenia w miejscach publicznych (od wschodu do zachodu słońca).
 • Korzystanie z telefonu komórkowego to wydatek rzędu 15-17 zł/min. Korzystnie jest kupić marokańską kartę telefoniczną (potrzebny paszport).
 • Zakaz wwożenia dronów do kraju.
 • Zalecane szczepienie przeciw żółtaczkom typu A i B, durowi brzusznemu, tężcowi i błonicy.
 • Ambasada RP w Rabacie
  23, rue Oqbah, B.P. 425 Rabat, Maroc.
  GPS: 34.009287, -6.844029

Miejsce wylotu z Polski:

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

  Zobacz inne wyprawy:

  Wyprawa Maroko 4x4

  Przygody 4x4 na pustyni, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.

  Ze wszystkich wypraw które organizujemy, choć każda jest inna, o każdej można by dużo pisać, to jednak do Maroko 4×4 najchętniej wracamy. Tak naprawdę od podróży 4×4  Maroko zaczęła się nasza przygoda z podróżowaniem, ten kraj zaszczepił w nas chęć zabierania ludzi w tak wspaniałe miejsca o których wielu nie ma pojęcia spędzając czas w przy hotelowych basenach.

  Myśląc o Maroku od razu nasuwają się wspomnienia: kolory, przyprawy, pomarańcze, oliwki, Berberzy, wydmy, palmy, pustynia, Dakar, można by wymieniać…. ale po co! Tam trzeba pojechać i uwierzyć nam na słowo że w Maroku nikt nie będzie się nudził.

  Jadąc do Maroka warto wiedzieć że kuchnia marokańska jest jedną z najciekawszych wśród arabskich. Podczas ramadanu spożywana jest harira – zupa ze świeżej kolendry, soczewicy, fasoli i jagnięciny. Tażin to mięso głównie baranina z cebulą i innymi warzywami oraz różnymi dodatkami jak zioła i przyprawy podawane w specjalnym glinianym naczyniu. Równie popularnym nie tylko w Maroku jest kuskus, tradycyjna potrawa piątkowa. Na deser podawane są ghoriba, czyli ciastka z migdałami lub sezamem. Do popicia Marokańczycy przyrządzają mieszankę herbaty zielonej z miętą i cukrem; znana jest w Polsce pod nazwą Marokańska, lub Tuareg.

  Gdy będziemy w Marrakeszu, odwiedzimy obowiązkowo wieczorny targ, przepełniony zapachami ziół i mięty, stoiskami z dywanami, kolorowymi chustami, starociami, nieodzowną częścią bazaru jest targowanie się ze sprzedawcą co jest fajnym przeżyciem gdy cena dobija ostatecznej wersji. Tam też właśnie kucharze rozkładają swe stoiska i gotują niesamowite rzeczy na oczach wszystkich, można skosztować np. oczu czy języka owcy.

  Szczegółowy plan wyprawy Maroko 4x4

  Dzień 1.
  Przelot Warszawa – Casablanca
  Przylot do Casablanki zakwaterowanie w hotelu.

  Dzień 2.
  Casablanca – Marrakesz (250 km)
  Śniadanie i wyjazd z hotelu. Zwiedzanie Meczetu Hasana II – Meczet Hasana II zalicza się do największych meczetów na świecie – w głównej sali modlitewnej może zmieścić się 25 tysięcy muzułmanów, a na jego rozległym dziedzińcu dalsze 80 tysięcy. Do świątyni przylega minaret o wysokości 210 metrów, co czyni go drugim pod względem wysokości minaretem na świecie i najwyższą budowlą w Maroku. Lunch. Przejazd busem do Marakeszu – około 3h. Zakwaterowanie w hotelu i wyjście na kolacje na plac Jemaa El Fna – to wyjątkowe miejsce gdzie co wieczór odbywa się wielki targ ze straganami restauracyjnymi. Wokół nich gromadzą się kuglarze, berberyjscy opowiadacze legend, bębniarze, muzycy, zaklinacze węży czy samozwańczy uzdrawiacze.

  Dzień 3.
  Marrakesz – Warzazat – Zagora (350 km)
  Śniadanie następnie wsiadamy w samochody terenowe i ruszamy w kierunku Warzazat. Przejedziemy przez przełęcz Tizi n’Tichka o wysokości 2260 m n.p.m. Po drodze oglądniemy zespół forteczny Kasbah Ait Ben Haddou, wpisany w 1987 r. na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowa urokliwość tego miejsca spowodowała, iż zagrało ono w wielu produkcjach filmowych m. in. w Klejnocie Nilu, Gladiatorze czy w serii Gry o Tron jako miasto Yunkai. Następnym przystankiem będzie Atlas Studio w Warzazat. Oglądniemy tutaj scenografię do wielkich hitów kinowych z minionych lat. Przejazd do Zagory zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

  Dzień 4.
  Zagora – Merzouga (280 km)
  Najdłuższy i jeden z cięższych odcinków na całej trasie. Tego dnia zasmakujemy czym jest pustynia i jazda po niej. Poczujemy wszędobylski pył fesz feszu. Piach będzie zgrzytał nam między zębami. W nagrodę jednak dotrzemy na piękne wydmy w okolicy Merzougi. Tu zostaniemy na dwa noclegi. Nocleg: Kasbah Le Tuareg **** – basen, restauracja.

  Dzień 5.
  Merzouga
  Dzień ten możemy spożytkować na różne sposoby. Zmęczeni jazdą poprzedniego dnia mogą zostać w hotelu wylegując się przy basenie. Możliwe jest objechanie obszaru wydm dookoła. Możemy również wynająć Quady i zażyć niezapomnianej jazda na czterokołowcach po wydmach. Kolejną opcją jest spokojny przemarsz na wielbłądach po pustyni i jeszcze może snowboard po wydmach . Nocleg: Kasbah Le Tuareg **** – basen, restauracja.

  Dzień 6.
  Merzouga – Tinghir (200 km)
  Po piaskowym rollercoasterze wjedziemy w góry Atlasu Wysokiego. Nim to jednak zrobimy, zatrzymamy się na zakupy pamiątek u lokalnych sprzedawców. Po krótkiej przerwie wyruszymy na samochodową górską wspinaczkę. Tego dnia nasze auta wdrapują się na przełęcze przekraczające wysokość 2600 m n.p.m. by po chwili znów zjechać w głębokie kaniony wyschniętych rzek. Zobaczymy biedne marokańskie domostwa wlepione w skały Atlasu i niesamowitych ludzi żyjących na tych nieurodzajnych ziemiach. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

  Dzień 7.
  Tinghir – Wodospady Ouzoud (290 km)
  Tego dnia przejedziemy między 300-metrowej wysokości ścianami wąwozu Todra. Płynie nim rzeka o tej samej nazwie. Ciekawostką jest to, iż rzeka ta nigdy nie wysycha, czego nie można powiedzieć o innych marokańskich rzekach. Końcowym punktem szóstego dnia będzie nocleg tuż przy malowniczym wodospadzie w Ouzoud. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

  Dzień 8.
  Ouzoud – Marrakech – Casablanca (400 km)
  W ostatnim dniu marokańskiej przygody czeka nas 160-kilometrowy powrót do Marrakeszu gdzie oddajemy auta. Lunch w fajnej restauracji. Powrót na wieczór do Casablanki. Wylot do Polski.

  Zaznaczamy że podczas wyprawy do wykorzystania mamy „wolne chwile” które w zależności od przebiegu wyprawy wykorzystamy na odpoczynek lub na zwiedzanie dodatkowych miejsc. Podana trasa może być modyfikowana na miejscu ze względu na warunki pogodowe, terenowe, polityczne itp.

  Koszty uczestnictwa

  2 osoby w samochodzie

  4000 zł + 425 €/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata 3000 zł, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 425 euro, gotówką w dniu rozpoczęcia

  3 osoby w samochodzie

  4000 zł + 325 €/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata, 3000 zł, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 325 euro, gotówką w dniu rozpoczęcia

  4 osoby w samochodzie

  4000 zł + 260 €/osoba

  • I rata 1000 zł, przy zapisie
  • II rata 3000 zł, na 30 dni przed wyprawą
  • III rata 260 euro, gotówką w dniu rozpoczęcia

  Cena obejmuje:

  • wynajem Toyota Land Cruiser 150 na 7 dni
  • 7 noclegów w hotelach 3,4 gwiazdkowych, 7 śniadań, 5 obiadokolacji
  • ubezpieczenie w UNIQUA na 100 000 euro
  • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy przez doświadczonego polskiego pilota
  • pamiątkowe gadżety

  Cena nie obejmuje:

  • przelot z Warszawy do Marrakeszu, około 2000 zł
  • wyżywienie nie objęte w programie
  • bilety wstępu
  • napiwki
  • paliwo do samochodu około 300 euro / auto

  Zgłoszenia na wyprawę

  Aby zapisać się na wyprawę, należy wypełnić i wysłać poniższy formularz oraz opłacić opłatę rezerwacyjną (I rata) w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. Na 30 dni przed imprezą prosimy o wpłatę II raty.

  Dodatkowych uczestników (jeśli jedziesz w więcej osób) możesz zgłosić w dolnej części formularza (pola nieobowiązkowe).

  Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane. Po wypełnieniu formularza otrzymasz automatyczną odpowiedź na adres mail podany w zgłoszeniu.

   Wybierz opcję:

   Dane kontaktowe zgłaszającego (uczestnik nr 1):   Dane uczestnika nr 2 (jeśli dotyczy):

   Dane uczestnika nr 3 (jeśli dotyczy):

   Dane uczestnika nr 4 (jeśli dotyczy):

   Dodatkowe pytania i uwagi:

   Po wysłaniu zgłoszenia, prosimy o wpłatę na konto:

   mBank 70 1140 2004 0000 3402 3164 9457
   Akteon Mariusz Pietrzycki

   W tytule przelewu prosimy napisać: MRK-LP0224, [TWOJE IMIĘ I NAZWISKO]