Kirgistan 4x4 - Jedwabny szlak | Podroze4x4.pl
Gruzja Incentive
15 czerwca 2016
Czarnogóra – Bałkańskie Wertepy 7-14.08.2021
5 stycznia 2018
Pokaż wszystkie
COVID- 19
Zgodnie z decyzją Rządu Kirgistanu od 4 grudnia 2020 r. do Republiki Kirgiskiej wjeżdżać mogą obywatele wszystkich państw. Wjazd możliwy jest wyłącznie drogą lotniczą. Osoby przybyłe do Kirgistanu z zagranicy nie podlegają kwarantannie. Wymagane jest posiadanie testu PCR na COVID 19 z wynikiem negatywnym. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Kirgistanu. Osoby nie posiadające testu PCR na COVID 19 z wynikiem negatywnym nie są wpuszczane na pokład samolotów lecących do Kirgistanu. Po przylocie wymagane jest wypełnienie karty lokacyjnej.

Charakterystyka imprezy:

Spełnij swoje wielkie marzenia w Kirgistanie – kraju tak wielu gór, że zdobył sobie przydomek azjatyckiej Szwajcarii.
Znajdziesz tam zapierające dech w piersiach widoki na ośnieżone szczyty, jedne z największych jezior świata, wspaniałe przełęcze i wąwozy, a także doliny pełne kwiatów. Spróbuj w tym niezwykłym miejscu jazdy samochodem terenowym, jak i jazdy konnej. Zobacz polowanie z orłami, przenocuj w jurcie, zapoznaj się z koczownikami. Popijając z nimi kumys odpocznij jak nigdzie od wielkich miast.

Szczegółowy plan wyprawy:

Dzień 1:
Wylot z Polski  9 lipca 2021

Dzień 2:
Biszkek – Kyzyl Oi, 220 km, 70% asfaltu, 30% szuter.

Po wylądowaniu na lotnisku w Biszkeku przesiadamy się w samochody terenowe. Tego dnia będziemy podróżować południową cześcią Kirgistanu. Już na początku naszej przygody zaliczymy jedną z najpiękniejszych dróg w tym kraju. Wjedziemy na przełęcz Aszu, która położona jest powyżej 3000m n.p.m. Wieczorem posilimy się tradycyjną Kirgizką kolacją przygotowaną przez gospodarzy domu, w którym będziemy spać.

Dzień 3:
Kyzyl Oi – Son Kul, 140 km, 10% asfaltu, 90% drogi gruntowej.
Tuż po śniadaniu startujemy w drogę do drugiego co do wielkości jeziora w Kirgistanie – Son Kul. Jest to najwyżej położone jezioro alpejskiego typu w Kirgistanie. Usytuowane jest na wysokości 3013m n.p.m. Jest to też chętnie odwiedzane miejsce wypoczynku przez tutejszych turystów. Spełnia także funkcje gospodarcze dla tutejszych grup pasterzy. Po dotarciu do jeziora będziecie mieli czas wolny dla siebie. Śpimy “na dziko” w klasycznych jurtach.

Dzień 4:
Son Kul – dzień wolny, zwiedzanie jeziora, jazda konnna itp
Dziś niektórzy z was mogą zostać w obozie i odpocząć. Pozostali mogą jechać wzdłuż jeziora i spotkać prawdziwych koczowników. To świetna okazja do zapoznania się z koczowniczymi tradycjami i kulturą. Wszyscy nomadzi są bardzo gościnni. Zawsze będą cię zapraszać do swoich jurt, aby napić się herbaty. Nie są przyzwyczajeni do odwiedzania wielu turystów i zawsze chętnie z tobą rozmawiają. Gościnność jest jednym z głównych praw koczowników. Zwykli mawiać: “Gość jest posłany przez Boga”. Więc nie mogą po prostu pozwolić ci przejść bez odpoczynku. Pojedziemy także zobaczyć niesamowity wodospad. Tradycyjna kolacja będzie serwowana w oryginalnych jurtach. Noc w jurtach.

Dzień 5:
Son Kul – Tash Rabat, 255 km, 20% asfaltu, 80% drogi gruntowej.
Rano będziemy kontynuować naszą offroadową trasę. Pojedziemy do Tash Rabat jedwabnym szlakiem. Tash Rabat znajduje się w samym sercu gór Tian Shan. Tash Rabat został zbudowany z kamiennych bloków wewnątrz góry na wysokości 3200 m nad poziomem morza. W sumie w twierdzy jest 31 pokoi. Ściany mają grubość 1 m. Istnieją również podziemne cele, które dawniej służyły do ​​więzienia złodziei w czasach starożytnych. Po drodze przejedziemy najpiękniejszą przełęczą – Moldo Ashu. Ma ponad 3 000 metrów wysokości. Noc w jurtach w pobliżu Tash Rabat.

Dzień 6:
Tash Rabat – Naryn, 115 km, 100% asfaltu
Rano można iść na spacer lub jeździć konno (20 $ za osobę) do czasu obiadu. To wielka szansa, aby poczuć się jak kirgiski koczownik. Po obiedzie pojedziemy wzdłuż wysokich gór do miasta Naryn. Miasto położone jest w wąwozie. Droga do niego prowadzi przez liczne przełęcze i góry ukazując nam różnorodność kirgiskiego krajobrazu. Noc w pensjonacie.

Dzień 7:
Naryn – Tosor – Tamga, 365 km, 10% asfaltu, 90% drogi gruntowej.
Dziś będzie najbardziej ekscytujący dzień z jazdą przez spektakularną przełęcz Tosor – jej wysokość wynosi 3 950 metrów. Widoki w ciągu tego dnia będą jak w kalejdoskopie zmieniać się między sobą! Po południu piknik. Wieczorem dotrzemy do jeziora Issyk Kul. Jest to drugie co do wielkości jezioro alpejskie na świecie (1608 m nad poziomem morza). Jezioro jest często nazywane “perłą Azji Środkowej” i jest główną atrakcją turystyczną w kraju. Można podejść nad jezioro i zobaczyć wokół niego piękną panoramę gór. Obiad i nocleg w pensjonacie.

Dzień 8:
Tamga – Bałykczy, 150 km, 100% asfaltu.
Po dłuższych dziennych przebiegach przyda nam się odpoczynek. Będziemy poruszać się przy południowym brzegu jeziora Issyk Kul . Jeśli tylko pogoda pozwoli zatrzymamy się na kąpiel w jego wodach. Na wieczór planujemy nocleg nad rzeką, gdzie następnego dnia udamy się na rafting. Noc na dziko.

Dzień 9:
Bałykczy – Biszkek, 140 km, 100% asfaltu.
Rano udajemy się na rafting, po którym udajemy się już do Biszkeku. Wieczorem spacer po stolicy. Kolacja w restauracji. Noc w hotelu.

Dzień 10:
Transfer i wylot do Polski

* W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, spowodowane, np.: zmianami rozkładu jazdy komunikacji lokalnej i innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna, itp.).

UWAGA: Ze względu na niedostępność zwiedzanych rejonów, które są rzadko odwiedzane przez turystów, a co za tym idzie dysponują mniejszą infrastrukturą turystyczną, noclegi w schroniskach w wieloosobowych salach nie są rzadkością.

Load More

Termin wyjazdu: 9-20.08.2021
Kod wyprawy: KIR-JS0821

Nie odpowiada Ci termin wyjazdu?

Zapisz się do naszego newslettera. Będziemy Cie informować o kolejnych terminach.

Przeważnie drogi szutrowe, grunowe. Pare stromych podjazdów trudnych tylko w czasie złej pogody. Duże ekspozycje. Noclegi pomiędzy 1500-3300m n.p.m

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Praktyczne informacje:

 • Ciepły śpiwór
 • Ubranie na ciepłe i chłodniejsze dni, buty górskie za kostkę, nakrycie głowy, kurtka

Przydatne informacje:

 • Stolica Kirgistanu: Biszkek
 • Pozostałe główne miasta: Osz, Dżalalabad
 • Jężyk urzędowy: kirgiski, rosyjski
 • Waluta: 20 som (KGS) = 1.08 zł (PLN)
 • Potrzebne dokumenty: Paszport ważny min. 6 miesięcy
 • Jedzenie: po przylocie zaopatrujemy się w potrzebne rzeczy na czas podróży (w miarę możliwości jemy w restauracjach i hotelach)
 • Noclegi: przeważnie na dziko w malowniczych miejscach, rzadziej w hotelach
 • Trasa: dziennie będziemy pokonywać ok. 100-300 km
 • Można wypłacać pieniądze z bankomatów
 • Szczepienia nie są wymagane
 • Ceny paliwa: Około 1,8 zł/litr
 • Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w AstanieNadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Rzeczpospolitej w Kazachstanie i Kirgistanie MACIEJ LANG
  ul. Saryarka 15, Centrum Biznesowe „Isker”, 010000 Astana, Kazachstan
  tel. +7 (7172) 94 44 00,
  fax: +7 (7172) 94 44 01
  e-mail: astana.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  strona internetowa: www.astna.msz.gov.pl

Kontakt z nami!

Mariusz Pietrzycki
Twórca i właściciel
tel. +48 607 955 607
mariusz@podroze4x4.pl
Michał Warda
Klient indywidualny, biuro
tel. +48 690 955 900
michal@podroze4x4.pl

Koszty uczestnictwa:

2 osoby w samochodzie

2000zł + 940 $/osoba

3 osoby w samochodzie

2000zł + 830 $/osoba

4 osoby w samochodzie

2000zł + 720 $/osoba

Opłata rezerwacyjna 2000 zł płatna po dokonaniu zgłoszenia.

W cenie:

 • wynajem auta na cała wyprawę
 • transfer z i na lotnisko
 • noclegi w hotelach, jurtach i w agroturystykach(homestay)
 • pamiątkowa koszulka
 • ubezpieczenie Axa na 100 000 euro
 • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy
 • 7 śniadań i  5 kolacji

Dodatkowo platne :

 • bilet lotniczy Turkish Air Lines 2000-2500 zł
 • paliwo ( 250 USD /auto)
 • wyżywienie nie wymienione w ofercie
 • bilety wstepów
 • za dodatkową opłata- 350 zł mozliwość zamówienia firmowego polaru z logiem Podroze4x4.pl
 • kaucja zwrotna 400 USD na ewentualne  pokrycie drobnych uszkodzen auta