Czarnogóra – Bałkańska Przygoda 2-9.07.2022
13 grudnia 2016
Czarnogóra – Bałkańskie Wertepy 13-20.08.2022
5 stycznia 2018
Pokaż wszystkie

Islandia – zrodzona w ogniu, wyrzeźbiona lodem. Miejsce piękne i srogie zarazem. W zasięgu kilku godzin lotu samolotem znajduje się kraina wciąż dzika i nieokiełznania, a jednocześnie miejsce kuszące, zaskakujące, pełne magii i legend. Niewiele zostało w Europie krain tak pięknych i dziewiczych gdzie z bliska można obcować z niezwykłą przyrodą oraz podziwiać tak niebywałe widoki.

Dla wszystkich podróżników i poszukiwaczy przygód Islandia jawi się jako raj i prawdziwa wyspa marzeń. Podczas  tygodniowej podróży na naszych klientów czekają, ogromne lodowce, tysiące wodospadów, strome i majestatyczne fiordy, groźne wulkany i wspaniałe gejzery.Prowadząc samochody terenowe, będziemy mogli zwiedzić wszystkie najciekawsze zakątki wyspy.

Z dala od ludzi i cywilizacyjnego zgiełku ruszymy na wyprawę do serca jednego z najbardziej niezwykłych krajów Europy – wulkany, pola lawy, gejzery, lodowce, gigantyczne wodospady, wszystko to składa się na unikalny krajobraz wyspy ognia, wody i lodu.

Szczegółowy plan wyprawy:

Dzień 1.
Wylot z Warszawy do Islandii na główne lotnisko w kraju Keflavik.
Nocleg w hotelu/pensjonacie.

Dzień 2.
Trasa: Keflavik – Park Narodowy Snæfellsjökull – ok. 290 km
O poranku wyruszamy w kierunku północnym a kierujemy się w stronę półwyspu gdzie znajduje się Park Narodowy Snæfellsjökull. Ochroną objęto tu obszar starowulkanu Snæfellsjökul, którego krater wypełnia lodowiec. Obszar ten to jedyny park narodowy na Islandii, który położony jest na wybrzeżu. Po drodze zobaczymy atrakcje o pięknie brzmiących nazwach jak: Gatklettur – łuk skalny położony nad brzegiem morza, Londrangar – bazaltowe klify skalane, Djúpalónssandur – klify oraz plaże z czarnym wulkanicznym piaskiem oraz muzeum zgniłego rekina gdzie można spróbować ten niecodzienny islandzki przysmak. Nocleg hotel lub domki.

Dzień 3.
Trasa Snæfellsjökull National Park – Akureyri – ok 380 km
W ten dzień do przejechania mamy spory odcinek częściowo wzdłuż wybrzeża, ale większość wewnątrz wyspy. Po drodze zatrzymamy się, aby zwiedzić fabrykę wełny gdzie zrozumiemy, dlaczego islandzka wełna należy do najlepszych na świecie. Zatrzymamy się również przy Skale Słonia gdzie wietrzna i wodna erozja „wyrzeźbiła” w nadmorskim klifie niezwykle dokładny wizerunek afrykańskiego ssaka. Obejrzymy również domki zbudowane z torfu i trawy, które idealnie komponują się w islandzki krajobraz. Na koniec dnia dotrzemy do Akureyri – pięknie położonego miasta pomiędzy brzegiem morza a górami dochodzącymi do 1500 m n.p.m. Nocleg hotel lub domki.

Dzień 4.
Trasa Akureyri – Seyðisfjörður – ok. 290 km
Tego dnia opuszczamy północne wybrzeże i kierujemy się na wschód do miejscowości Seyðisfjörður, które położone jest na końcu fiordu o tej samej nazwie, co miasto. Po drodze zobaczymy cuda natury jak wodospad bogów Goðafoss – jeden z największych i najpiękniejszych na Islandii, wodospad Dettifoss – jeden z najbogatszych w energię wodospadów Europy oraz pięknie położony wodospad Selfoss. Dotrzemy również nad jezioro Myvatn, które leży na obszarze złożonym z ciekawych formacji skalnych, pól lawowych, źródeł geotermalnych i czynnych wulkanów. Nocleg hotel/pensjonat.

Dzień 5.
Trasa Seyðisfjörður – Kirkjubæjarklaustur – ok. 400 km
Tego dnia przejedziemy najdłuższy odcinek naszej wyprawy. Będziemy kierować się na południową część wyspy. Będzie to bardzo urozmaicony dzień a zobaczymy takie atrakcje przyrodnicze jak Lodowiec Jökulsárlón – gdzie surowe, zimne krajobrazy wokół laguny lodowcowej, pozwolą nam przez chwilę poczuć się, jakbyśmy znajdowali się gdzieś za kołem podbiegunowym. Tutaj zobaczymy również diamentową plaże, czyli bryły lodu rozsiane nad brzegiem morza tworząc niesamowity wizualny spektakl. Przejedziemy również obok Parku Narodowego Skaftafell / Vatnajökull, który obejmuje największy lodowiec na Islandii oraz jeden z najbardziej aktywnych wulkanów. Dotrzemy również górskim spacerem do jednego z symboli przyrodniczych Islandi, czyli wodospadu Svartifoss. Nazywany również Czarnym Wodospadem, a swój charakterystyczny wygląd zawdzięcza ciemnym, bazaltowym, sześciobocznym filarom, które ciasno pokrywają jego ściany.
Nocleg hotel lub domki.

Dzień 6.
Trasa Kirkjubæjarklaustur – Selfoss – ok. 240 km

Tego dnia poruszamy się wzdłuż południowego wybrzeża wyspy a do zobaczenia mamy bardzo dużo atrakcji. Zobaczymy Kanion Fjaðrárgljúfur – uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie ma zaledwie 2 km i 100 m głębokości, ale jest niezwykle malowniczy. Przejdziemy się również przez tzw. „brukselki”, czyli skały z lawy po wybuchu wulkanu Laki obrośnięte zieloniutkim miękkim mchem o grubości około 10 cm oraz przez przepiękną czarną plaże Reynisfjara, na której znajdują się czarne bazaltowe klify. Wejdziemy również na wzgórze Dyrhólaey, czyli cypel skalny uznawany kiedyś za najbardziej wysunięty na południe Islandii. Dojedziemy również do niesamowitych wodospadów Skógafoss oraz Seljalandsfoss, które maja ponad 60 m wysokości.
Nocleg domki.

Dzień 7.
Trasa Złoty Krąg – ok 150 km
Przedostatni dzień przejedziemy Islandki klasyk, czyli Złoty Krąg. To taka Islandia w pigułce gdzie zobaczymy takie atrakcje jak: Gullfoss kolejny niesamowity wodospad, Strokkur największy aktywny gejzer na Islandii, Kerid Crater jezioro wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Dojedziemy również do Parku Narodowego Thingvellir, który znajduje się w miejscu, gdzie stykają się płyty tektoniczne eurazjatycka i północnoamerykańska. Stąd też obserwuje się tu znaczącą aktywność sejsmiczną i wulkaniczną. Powierzchnia ziemi poprzecinana jest licznymi szczelinami, wśród których największa tworzy głęboki wąwóz Almannagjá.
Powrót do tych samych domków w Selfoss.

Dzień 8.
Trasa Selfoss – Reykijavik – Keflavik – ok. 100 km

W ostatni dzień naszej wyprawy zwiedzimy najbardziej wysuniętą na północ stolicę świata, czyli Reykjavik. Jest to największe miasto na Islandii skupiające około 2/3 ludności zamieszkującej wyspę. Przejazd wieczorem na lotnisko – powrót do Warszawy.

Termin wyjazdu:
3-11.08.2022
Kod wyprawy: ISL SW0822

Nie odpowiada Ci termin wyjazdu?

Zapisz się do naszego newslettera. Będziemy Cie informować o kolejnych terminach.

Asfalt oraz drogi szutrowe utwardzone, przejezdne dla seryjnego auta 4×4

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Co zabrać:

 • -nieprzemakalna kurtkę zwykła cienka wiatrówka softshell to może być za mało)
 • -nieprzemakalne spodnie,
 • -ciepłe skarpety, czapkę, rękawiczki, szalik,
 • -okulary przeciwsłoneczne,
 • -wysokie buty ciepłe, klapki (potrzebne, kiedy kąpiesz się w gorących źródłach, bo dno potrafi parzyć),
 • -ręcznik papierowy, chusteczki higieniczne, tabletki od bólu gardła, spray do nosa na katar,
 • -czołówka – koniecznie (ewentualnie latarka)

Przydatne informacje:

 • Stolica Islandi: Reykjavik
 • Inne miasta: Hornafjordur, Eglisstadir, Keflavik
 • Język urzędowy: islandzki
 • Waluta: 1 korona islandzka
 • Potrzebne dokumenty: Paszport
 • Ceny paliwa: Około 1,3 euro/litr.
 • Wiza: brak
 • Ambasada RP w Reykjaviku
  Islandia, 105 Reykjavík, Þórunnartun 2
  tel. +354 520 50 50
  tel. dyżurny +354 520 50 50
  fax. +354 511 11 20

Kontakt z nami!

Mariusz Pietrzycki
Twórca i właściciel
tel. +48 607 955 607
tel. +48 690 955 900
mariusz@podroze4x4.pl

Koszty uczestnictwa:

2 osoby w aucie

7150zł/osoba

I rata- 1500PLN – przy zapisie
II rata 5000PLN – na 14 dni przed wyprawą

3 osoby w aucie

6150zł/osoba

I rata- 1500PLN – przy zapisie
II rata 4100PLN – na 14 dni przed wyprawą

4 osoby w aucie

5150zł

I rata- 1500PLN – przy zapisie
II rata 3600PLN – na 14 dni przed wyprawą

Cena obejmuje:

 • miejsce w aucie wg wyboru powyżej
 • 7 noclegów w hotelach
 • opamiątkowa koszulka
 • ubezpieczenie NW, KL, OC

Cena nie obejmuje:

 • przelotu
 • wyżywienia
 • paliwa