Gruzja Incentive
15 czerwca 2016
Czarnogóra – Bałkańska Przygoda 2-9.07.2022
13 grudnia 2016
Pokaż wszystkie
COVID- 19
Zasady wjazdu do Gruzji dla obywateli Polski:
✅Wypełnić formularz wjazdowy dostępny pod tym linkiem
✅Negatywny wynik testu PCR (w języku angielskim) maksymalnie 72 godziny przed przekroczeniem granicy z Gruzją. Ewentualnie udokumentowane przyjęcie 2 dawek szczepionki. Dotyczy równierz niepełnoletnich.
✅Po 72 godzinach od przekroczenia granicy kolejny test PCR (Test PCR w Gruzji jest zdecydowanie tańszy – kosztuje około 120 do 200 gel.) Taki test aranżujemy dla całej grupy.
✅Po powrocie do kraju wykonuje się test PCR lub antygenowy, który z wynikiem negatywnym zwalnia nas z kwarantanny

Charakterystyka imprezy:

„Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży”

Zostańcie więc naszym towarzyszem wyprawie do Gruzji. To jeden z najpiękniejszych krajów na świecie, i nie twierdzimy to tylko my ale jak mówi gruzińska legenda sam Pan Bóg chciał ją sobie zatrzymać dla siebie, ale gdy zakończył podział Ziemi na poszczególne narody zauważył, że pominął Gruzinów, którzy w tym czasie pili wino za jego zdrowie. Cóż miał zrobić musiał oddać im swoją wymarzoną krainę. Gruzja to kraj, w którym każdy miłośnik podróży znajdzie miejsce dla siebie, niespełna tydzień starczy by się o tym przekonać.

Urok Kaukazu urzeknie każdego, jednego dnia zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych szczytów, magia morza czarnego, gościnność i życzliwość Gruzinów to chyba najważniejszy czynnik tego że do Gruzji chce się wciąż powracać.

Wyprawa Gruzja – Wachtanguri nie wymaga wielu przygotowań, samochody z pełnym wyposażeniem wynajmujemy na miejscu, nie potrzeba mieć większych umiejętności z jazdy w terenie, może w niej wziąć udział każdy, kto ma tylko ochotę przeżyć wspaniała kaukaską przygodę.

Zobacz jak było na poprzednich wyprawach:

Szczegółowy plan wyprawy:

Plan wyprawy nie obejmuje dolotu i przylotu z Gruzji!

 

Dzień 1 
Trasa: Tbilisi – Dawid Garedża – Tbilisi 140km
Wylot z Warszawy. Przelot do Tbilisi. Wyjazd do kompleksu monastyrów Dawid Garedża założonych przez jednego z syryjskich mnichów na półpustynnych stokach góry Garedża w Kachetii. Następnie odwiedziny lokalnej polskiej gospody w Udabno. Powrót do Tbilisi. Gruzińska Supra i pokaz tańców. Nocleg: hotel usytuowany w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Jedzenie w restauracji.

Dzień 2
Trasa: Tbilisi – Wardzia 220km
Drugiego dnia będziemy kierować się w stronę skalnego miasta Wardzia. Jest to niebywały kompleks skalnych pomieszczeń, tuneli. W średniowieczu w czasach swej świetności miasto
liczyło 3000 komnat na 13 kondygnacjach, w których mogło się schować od 20 do 60 tys. mieszkańców. Po drodze czeka nas wiele pięknych widoków przypominających stepy w Mongolii, Przejedziemy obok wygasłych wulkanów, których wysokość dochodzi do 3600 m n.p.m.
Nocleg – hotel.

Dzień 3
Trasa: Wardzia – Kutaisi 204km
Kolejnego dnia będziemy poruszać się w kierunku jednego z największych parków narodowych w Europie. Park Borjomi leży w środkowej Gruzji i zajmuje 7,6% jej terytorium. Jest to
także pierwszy rezerwat na Kaukazie. Znajduje się tu także źródło znanej na całym świecie wody mineralnej Borjomi, której składniki mineralne wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Wcześniej jednak odwiedzimy turecką twierdzę Achalciche.
Nocleg: Hotel, jedzenie restauracja.

Dzień 4 
Trasa: Kutaisi – Ushguli 230km
Czwartego dnia z Kutaisi wyruszamy w kierunku legendarnej, górskiej krainy Swanetii. Po drodze zabierzemy Was na krótką wycieczkę pontonami, którymi przepłyniemy urokliwym kanionem rzeki Abasha. Po drodze przejedziemy przez Mestię, miasteczko z dziesiątkami kamiennych wież rodowych, w których chronili się mieszkańcy przed atakami obcych armii, feudalnych panów. W okolicach góry Uszby (zwanej Matterhornem Kaukazu) będziemy mogli zobaczyć cały majestat górskich krajobrazów Kaukazu z widokiem na Szcharę, najwyższy szczyt Gruzji. Nocleg – hotel klasy turystycznej.

Dzień 5 
Trasa: Ushguli – Kutaisi 150km
W piąty dzień naszej wyprawy wyjedziemy z Górskiego rejonu Swanteii przejeżdżając przez cały ten region, przemieścimy się przez Letheki w stronę Kutaisi gdzie zanocujemy.
Po drodze czeka nas wiele wspaniałych górskich krajobrazów oraz zwiedzanie Jaskini Prometeusza, jedną z ciekawszych pod względem szaty naciekowej. Nocleg w hotelu.

Dzień 6
Trasa: Kutaisi – Kazbegi 320km
Przenosimy się w inny rejon Kaukazu Wielkiego. Czeka nas przejazd Gruzińską “Drogą Wojenną” do klasztoru Cminda Sameba, jednego z najpiękniej położonych klasztorów na świecie u stóp pięciotysięcznika Kazbek. Przejedziemy przez przełęcz Krzyżową 2379 m. n.p.m i znany kurort narciaski Gudauri. Nocleg w hotelu.

Dzień 7
Trasa: Kazbegi – Tbilisi 150km
W ostatnim dniu Gruzińskiej przygody zwiedzimy Mchettę, dawną stolicę Gruzji oraz twierdzę Ananuri. Następnie wrócimy do Tbilisi gdzie po trudach drogi będziemy mogli zrelaksować się w tureckich łaźniach. Resztę dnia przeznaczymy na czas wolny, zwiedzanie miasta i zakup pamiątek.
Nocleg: hotel.

Dzień 8
Powrót samolotem do kraju.

Zaznaczamy, że przygotowana trasa może ulec zmianie w zależności od sytuacji pogodowej, politycznej itp.

Termin wyjazdu: 18 – 25 czerwca 2022
Kod wyprawy: GRU0622

Przeważnie drogi szutrowe, gruntowe. Pare stromych podjazdów trudnych tylko w czasie złej pogody.

Doświadczenie nie wymagane, seryjne auto 4×4.

Doświadczenie nie wymagane seryjne auto 4×4 z oponami minimum AT, reduktor, kinetyk.

Doświadczenie minimum jedna impreza jednogwiazdkowa, auto 4×4, opony AT, reduktor, lift zawieszenia, wzmocnione punkty zaczepu do kinetyka, kinetyk.

Miminum jedna impreza trzygwiazdkowa, auto 4×4, opony minimum AT mile widziane MT, reduktor, lift zawieszenia blokady, kinetyk, wyciągarka.

Doświadczony kierowca z profesjonalnie przygotowanym autem wyprawowym.

Wymagania:

 • Ubranie na ciepłe i chłodniejsze dni, buty górskie za kostkę, nakrycie głowy, kurtka

Przydatne informacje:

 • Stolica Gruzji: Tibilisi
 • Pozostałe główne miasta: Kutaisi, Batumi
 • Język urzędowy: gruziński
 • Waluta: 1 lari = 100 tetri, najlepiej zabrać euro
 • Potrzebne dokumenty: Paszport ważny min. 6 miesięcy
 • Jedzenie: po przylocie zaopatrujemy się w potrzebne rzeczy na czas podróży (w miarę możliwości jemy w restauracjach i hotelach)
 • Trasa: dziennie będziemy pokonywać ok. 100-300 km
 • Można wypłacać pieniądze z bankomatów
 • Szczepienia nie są wymagane
 • Ceny paliwa: Około 4 zł/litr
 • Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tbilisi
  ul. Zubałaszwili 19, 0108 Tbilisi,
  tel. +995 32 920398,
  e-mail: ambpolgruzja@access.sanet.ge
  Oficjalna strona polskiej ambasady w Tbilsi

Kontakt z nami!

Mariusz
tel. +48 607 955 607
tel. +48 690 955 900
mariusz@podroze4x4.pl

Koszty uczestnictwa:

2 osoby w samochodzie

4400 zł/osoba

3 osoby w samochodzie

4050 zł/osoba

4 osoby w samochodzie

3800 zł/osoba

Cena obejmuje:

 • wynajem samochodu terenowego na 7 dni
 • 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej, 3 gwiazdkowych
 • 7 śniadań
 • przygotowanie i poprowadzenie wyprawy przez doświadczonego pilota z Polski
 • transport samochodów na/z lotniska z Tbilisi
 • koszulka
 • ubezpieczenie KL, NNW 50 000 EURO

Cena nie obejmuje:

 • przelotu do Tbilisi (ok. 800-1500 zł/osoba)
 • wyżywienia ok. 150$/osoba
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego, jeśli dotyczy (400zł)
 • bilet wstępu do atrakcji 50$
 • paliwa ok. 200$/auto