fbpx
Albania – Bałkańska przygoda
2015-07-09
Gruzja Incentive
2016-06-15

Termin wyjazdu: dowolny
Kod wyprawy: INC-NAM

Czas trwania wyjazdu: 10 dni
Ilość kilometrów do przebycia: ok. 2500 km
Miejsca, które odwiedzimy:

  • Namib Naukluft Park,
  • Sossusvlai,
  • Sesriem Canyon,
  • Walvis Bay,
  • Swakopmund,
  • Cape Cross,
  • Damaraland,
  • Kaokoland,
  • Cheetah Farm,
  • Etosha Park,
  • Waterberg

Ważne informacje:

  • Paszport uczestnika musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu.
  • Wszelkich informacji o zalecanych szczepieniach, w tym zabezpieczenia przeciwmalarycznego udzielają Wojewódzkie Stacje Sanitarno Epidemiologiczne.
  • Wyprawa jest przeznaczona dla zaprawionych podróżników, którym nie straszne są niewygody, kurz i upał.
  • Rezerwacje hotelowe oraz ostateczna wycena zostaną potwierdzone w momencie złożenia zamówienia.
  • Kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów w czasie podróży może ulec zmianie.
  • Prosimy o minimalny bagaż. Wygodniej będzie nam zapakować dwie mniejsze torby niż jedna ogromną ciężką walizkę. Torby podróżne najlepiej aby były stare takie już na dobicie bowiem jest duże prawdopodobieństwo, że się okurzą i podniszczą.

Nie zabierajcie:

  • Poduszek, śpiworów, ręczników, niepotrzebnych rzeczy, które będę jedynie obciążały samochód.
  • Przejściówek elektrycznych bo i tak nie pasują.
  • Dużych, ciężkich walizek, które mogą się nie zmieścić do części bagażowej Land Rovera.

Zabierzcie ze sobą:

  • Koszulki letnie, sandały.
  • Ciepły polar, dresy lub pidżamkę do spania.
  • Krem przeciwsłoneczny, okulary słoneczne, kapelusz.
  • Lornetkę, czołówki.
  • Pamiątki dla dzieci przy drodze.

Miejsce wylotu z Polski

Masz pytania?

Zadzwoń: 607 955 607
Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza:

    Wyprawa Namibia Incentive

    Przygody 4x4 na czarnym lądzie, zachwycające krajobrazy, poza utartymi szlakami.

    Dość powszechne jest hasło promujące Namibię w przemyśle turystycznym, przedstawiające ten kraj jako „Krainę kontrastów”. Nie jest to tylko slogan reklamowy. Namibia jako jeden z ostatnich krajów afrykańskich uzyskała niepodległość w 1990 roku. Powierzchnia tego kraju południowej części Afryki – wciśniętego pomiędzy Oceanem Atlantyckim od zachodu, a pustynią Kalahari od wschodu – wynosi 824 292 km kwadratowych.

    Jest to wyjazd nastawiony na odwiedzanie miejsc niedostępnych podczas wyjazdu ze zwykłym biurem podróży. Przewidujemy noclegi w lodgach jak i na dziko.

    Charakterystyka i plan wyjazdu

    Dni 1-2.
    Czas podróży: 1h + 6h
    Dystans: 45 + 350 km Windhoek Airport – Windhoek– Namib Naukluft

    Odebranie z lotniska. Podróż do Windhoek gdzie zapoznamy się z samochodem, sprzętem i omówimy trasę. Robimy zakupy i ruszamy w drogę do Sesriem. Podróż odbywać się będzie drogą szutrową. Już w pierwszym dniu wyprawy zobaczymy dlaczego Namibia nazywana jest krajem kontrastów. Zostawimy nowoczesne miasto, jakim jest Windhoek, dla zapierających dech widoków jakie spotkamy po drodze. Ten nieskażony cywilizacją widok to niesamowita przestrzeń aż po horyzont. Niski drzewostan na sawannie i brak drzew na pustyni pozwala nam podziwiać krajobraz, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Wieczorem dojeżdżamy na camping w Sesriem. Przed kolacja pójdziemy zwiedzać Sesriem Canion. Następnego dnia wstajemy bardzo wcześnie aby zdążyć na wschód słońca w Sossusvlei. W drodze powrotnej musimy zaliczyć szczyt najwyższej wydmy Świata – Dune 45. Pierwszy nocleg zaplanowaliśmy na campingu w Sesriem, tak abyście mieli jak najbliżej na wydmy, a kolejny w lodgy bliżej Solitaire tak by było bliżej do Walvis Bay.

    Dzień 3.
    Czas podróży: 6h
    Dystans: 274 km Sossusvlai – Walvis Bay

    Wyruszamy w drogę do Walvis Bay, będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi. Podczas podróży możemy spodziewać się następujących atrakcji: fauna i flora pustyni Namib (dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy), oraz punkty widokowe: Gaub Pass; Kuiseb Pass; Dune Seven. NIE WOLNO ZAPOMNIEĆ O TROPIC OF CAPRICORN!

    Dzień 4.
    Czas podróży: 7h
    Dystans: 320 km Walvis Bay – Swakopmund – Spitzkoppe

    Wyruszamy wzdłuż wybrzeża Atlantyku drogą solną. Pierwszy przystanek będzie tuż przed Henties Bay a mianowicie będziemy mogli zobaczyć wrak statku, który osiadł tam całkiem niedawno. Kolejny przystanek to Cape Cross – kolonia fok. Cape Cross jest znany z dwóch rzeczy: z kolonii fok, na której zobaczymy dwustutysięczne stado oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486. Zostawiamy chłodne wybrzeże i ruszamy w głąb lądu – nocleg zaplanowaliśmy w Spitzkoppe, które jest nazywane również Matternhornem Afryki, ponieważ wyglądem przypomina trochę najpiękniejszy szczyt Alp. Mimo że wznosząca się na wysokość 1800 m n.p.m. Spitzkoppe nie jest najwyższą górą w Namibii, to jednak ze względu na zdumiewające kontury jest najbardziej znaną górą tego kraju. Położona w środku niekończącej się równiny niczym wyspa, jest widoczna z bardzo daleka. Chętni mogą zwiedzać rysunki buszmenów znajdujące się w tej okolicy (dodatkowa opłata).

    Dzień 5.
    Czas podróży: 7h
    Dystans: 340 km Spitzkoppe – Damaraland
    Kolejnego dnia wyruszamy do Damaraland. Mijamy miejscowość Uis – bardzo małe miasteczko powstałe na potrzeby kopalni rudy żelaza. Kopalnia została zamknięta w 1990 roku i od tamtej pory miasteczko zamienia się pomału w miasto duchów. W roku 2010 zostały mu odebrane prawa miejskie. Po drodze będziemy mijać małe wioski ludu Herero, można się zatrzymać i zakupić ich wyroby. Kolejna z atrakcji tego miejsca są rysunki naskalne bushmenów wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Konieczna jest rownież wizyta w wiosce – skansenie ludu Damara. Jeśli wystarczy nam czasu to możemy przy pomocy miejscowych tropicieli spróbować Walking Safaris „Rhino Tracking” czyli pieszej wyprawy w poszukiwaniu nosorożcy. Ugab oraz Aba Huab to nazwy rzek okresowych, które słyną z wędrówek pustynnych słoni. Po drodze jeśli czas pozwoli zaliczymy Palmwag Game Reserve, przy odrobinie szczęścia uda nam się spotkać pustynną czwórkę: Żyrafę, Słonia, Nosorożca i Lwa.

    Dni 6-7-8.
    Czas podróży: 4h
    Dystans: 260 km Damaraland – Etosha

    Zanim wjedziemy do Narodowego Parku Etosha odwiedzimy wioskę Himba w okolicach Kamanjab. Wjazd do Narodowego Parku Etosha. Noclegi w Etoshy w zależności od Państwa wyboru. Rekomendujemy jednak spanie w namiotach. Po pierwsze jest kontakt z przyrodą, słychać zwierzęta z parku i pobliskich wodopojów oraz to, iż odwiedzać nas będą szakale i fascynujące Honeybadger. Nasze dni w Parku Narodowym Etosha spędzimy na poszukiwaniu i podziwianiu zwierząt i relaksie nad basenem.

    Dzień 9.
    Czas podróży: 4h
    Dystans: 376 km Etosha – Erindi

    Opuszczamy Etoshe i udajemy się w kierunku miasteczka Outjio, a następnie bardzo uroczego Otjiwarongo gdzie zatrzymamy się na lunch. Na pewno będziemy musieli zaopatrzyć się w prowiant i kilka butelek na wieczór. Jak czas pozwoli możemy odwiedzić Farmę Krokodyli. Erindi jest największym na świecie rezerwatem dzikich zwierząt zamieszkuje bowiem ten teren 15 000 gatunków. Na pewno będzie można zobaczyć : słonie, żyrafy, zebry, nosorożce, hipopotamy a jak ma się szczęście to lwy. Poza tym ogromną ilość antylop Kudu, Oryx, Impala i Springbok.

    Dzień 10.
    Czas podróży: 3h
    Dystans: 300km Erindi – Windhoek

    Ostatni dzień to podróż drogą asfaltową do Windhoek. Po drodze staniemy w Okahandja na Traditional craft czyli największym rynku w Namibii gdzie można kupić pamiątki. Dodatkow w Okahandja jest najstarszy i chyba najlepszy sklep z Biltong czyli suszonym mięsem. W Windhoek chcemy być wczesnym popołudniem aby zdążyć na zakupy tak uwielbiane przez kobiety. Windhoek jest małym miastem ale za to ma sporo ciekawych sklepów z oryginalnymi wyrobami. Wylot wieczorem.

    Dodatkowe informacje

    Będziemy robili wszystko aby zrealizować zaplanowaną trasę i dlatego obiecujemy Wam, że zobaczycie najważniejsze symbole Namibii. Podróżowanie po Namibii to podróżowanie po trudnych drogach szutrowych, na których łatwo złapać gumę i dlatego to może opóźnić wyjazd niejednokrotnie. Samochody są serwisowane przed każdym wyjazdem ale jak wiadomo awarie mogą się zdarzyć.

    • Land Rover Safari.
      Do dyspozycji będziemy mieli dwóch miejscowych chłopaków. Kierowca Land Rovera, który będzie podróżował z Wami. Drugi chłopak będzie jechał w osobnym samochodzie ze sprzętem (namioty łóżka itd.), w zależności od liczby uczestników.
    • Self Drive.
      Szczegółowe warunki wypożyczenia samochodu są wysyłane oddzielnie.

    Ubezpieczenie samochodu jest pełne z ZERO Excess. Proszę jednak pamiętać, że ubezpieczenie nie pokrywa szkód wyrządzonych zaniedbaniem przepisów drogowych, jazdy po zmroku, niewłaściwym używaniem systemu 4×4 itp.

    Do dyspozycji Będziecie mieli opis trasy oraz naszą pomoc 24/7. Będziemy Wam patronować i będziemy w ciągłym kontakcie. Zależy nam na tym aby to był Wasz wyjazd życia!

    Camping Safari oznacza trudniejsze warunki oraz to, że będziecie zdani na siebie podczas gotowania, mycia naczyń, rozbijaniu obozu. Namioty na dachu rozbija się w 2 minuty, a zwija w 3 minuty. Możliwość zamiany namiotu na lodge powinna być zgłoszona przed wyprawą aby uniknąć zawodu spowodowaną brakiem miejsc. Warunki na campingach są dobre, wszędzie jest toaleta z bieżącą woda i prysznic. Jedynie Campsite w Spitzkoppe nie ma wody. Prąd będzie jedynie w guesthouse i lodge oraz na kampingu w Sossuvlai, Palmwag, Epupa Falls, Etoshy.

    Wstajemy skoro świt!

    Koszty uczestnictwa

    1800 €/osoba

    Cena obejmuje:

    • wynajęcie samochodu terenowego z ekwipunkiem turystycznym
    • paliwo na całej trasie (ok. 2500 km)
    • przygotowanie i prowadzenie wyprawy
    • ubezpieczenie na czas wyprawy
    • wizę do Namibii
    • 4 noclegi w lodgach
    • 6 noclegów na campingach
    • opłaty parkowe
    • opieka organizatora
    • pamiątkowe gadżety

    Cena nie obejmuje:

    • biletu lotniczego ok. 800-1000 €/osoba
    • dodatkowych atrakcji

    Jesteś zainteresowany/a?

    Zadzwoń: 607 955 607
    Napisz: info@podroze4x4.pl lub Skorzystaj z formularza: